کد مطلب: 383057
یکشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۷ - ۹:۶

توهین چهره دانشگاهی به عزاداران‌حسینی! +عکس

مرصادنیوز: معاون مدیرکل آموزش و پژوهش دانشگاه فرهنگیان در یک اظهار نظر سخیف در حساب اینستاگرام خود ضمن توهین به عزاداران حسینی، برگزاری مراسم عزاداری را از اهداف حکومت غیر خردورز دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، خدیجه گلین مقدم معاون مدیرکل آموزش و پژوهش دانشگاه فرهنگیان در صفحه شخصی اینستاگرام با انتشار تصویری از پیامک دعوت مراسم شیرخوارگان حسینی آن را رواج تشیع صفوی نامید و برگزاری مراسم عزاداری را راهی برای سرگرم کردن مردم در حکومت غیرخردورز دانست!


نکته جالبتر اینجاست که وی در ادامه پیام خود این اعمال را ظاهرسازی دانسته است. گفتنی است خدیجه گلین مقدم پیش از این رئیس انجمن اسلامی معلمان بوده و اظهارنظرات سیاسی متعددی در حوزه زنان و انتخابات مجلس داشته است.


توهین به فرهنگ عاشورایی و حسینی توسط هر شخصی با هر مذهب، قومیت و ملیتی عملی نکوهش شده است، اما زمانی که این توهین توسط یک چهره به ظاهر دانشگاهی آن هم در سطح معاونت پژوهشی دانشگاه فرهنگیان که رسالت آن تربیت معلم تراز انقلاب اسلامی است مطرح می‌شود؛ قضیه به مراتب پیچیده‌تر و نگران کننده‌تر می‌شود. 

قطعا دیدگاه سخیف معاون مدیرکل آموزش و پژوهش دانشگاه فرهنگیان مورد تایید هیچ یک از از مسئولان، اساتید و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و همچنین قشر فرهیخته معلمان کشور نیست؛ بنابراین مسئولان دانشگاه فرهنگیان پیش از آنکه وجهه این دانشگاه به دلیل وجود افرادی که باور‌ها و ارزش‌های اسلامی جامعه را نشانه گرفته اند خدشه دار شود باید نسبت به پالایش این افراد از صحن مقدس دانشگاه اقدام کنند تا از این پس شاهد چنین اهانت‌های سخیفیانه‌ای نباشیم.

*جای توهین کنندگان به فرهنگ حسینی و عاشورایی در دانشگاه فرهنگیان نیست

قائم پناه، دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کشور  با بیان اینکه ما اقدام بی خردانه معاون مدیرکل آموزش و پژوهش در توهین به عزاداران حسینی را محکوم می‌کنیم، می‌گوید: جای توهین کنندگان به فرهنگ حسینی و عاشورایی در دانشگاه فرهنگیان نیست.

او با تاکید بر اینکه اهل بیت (ع)، عاشورا و محرم خط قرمز ماست و عزادران و دل دادگان این خاندان نور چشمان ما هستند، می‌افزاید: متاسفانه در روز‌های اخیر شاهد آن بودیم که معاون مدیرکل آموزش و پژوهش در صفحه اینستاگرامی خود، عزاداری را سرگرم کردن مردم دانسته است؛ لذا ما این اقدام بی خردانه خانم گلین مقدم را محکوم میکنیم.

قائم پناه با تاکید بر اینکه معاون مدیرکل آموزش و پژوهش باید از همه عاشقان و شیفتگان آقا بی عبدالله (ع) عذرخواهی کند، می‌گوید: جای چنین اشخاصی در دانشگاه فرهنگیان که خود آراسته به فرهنگ حسینی و عاشورایی است، نیست.

قائم پناه معتقد است: دانشگاه فرهنگیان خود مبلغ فرهنگ عاشورایی و تربیت کننده معلمان آینده کشور است؛ بنابراین اقدام نابخردانه یک فرد نباید به اسم دانشگاه تمام شده و اصل و ماهیت دانشگاه مقدس فرهنگیان زیر سوال برود؛ لذا ما این حرکت را محکوم میکنیم و عامل آن نیز باید عذر خواهی کند.

 

 

منبع: خبرگزاری دانشجو

جهان نیوز

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

پیگیری مرصادنیوز نتیجه داد

ورود قوه‌قضاییه به ماجرای کارخانه کاشی چینی‌ها/ دستور پیگیری صادر شد

مرصادنیوز: رییس دستگاه قضا به سازمان بازرسی کل کشور دستور پیگیری ماجرای سرمایه‌گذاری چینی‌ها در صنعت کاشی استان کرمانشاه داد.

پربازدیدها