سرویس: اجتماعی کد خبر: 383170 ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹

رییس سازمان بسیج حقوقدانان کرمانشاه:

آنهایی که در فساد غوطه‌ورند، مبارزه با مفاسد را برنمی‌تابند

مرصادنیوز: رییس سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه گفت: آنهایی که خودشان غرق در فساد هستند، تحمل برخورد قوه قضاییه با مفاسد را ندارند.

آنهایی که در فساد غوطه‌ورند، مبارزه با مفاسد را برنمی‌تابند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، رسول بهرامی پور شامگاه سه شنبه در جمع عزاداران مسجد علی بن ابی طالب شهر کرمانشاه به ایراد سخنانی در باب ضرورت مبارره با فساد پرداخت و اظهار داشت: هدف قیام عاشورا اصلاح فساد بود.

وی افزود : امام حسین (ع) با آن همه عظمت برای اصلاح دین خدا قیام کرد تا امروز در جامعه اسلامی شاهد فساد نباشیم.

رییس سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه گفت: ما که در جامعه اسلامی زندگی می کنیم و خود را پیرو امام حسین (ع) می دانیم باید نسبت به مبارزه با فساد و عدالت گستری در جایگاه خود نقش آفرین باشیم.

وی با تصریح اینکه امر به معروف و نهی از منکر مختص به حاکمیت نیست، ادامه داد: آحاد مختلف جامعه وظیفه دارند در راه احیای امر به معروف و نهی از منکر قدم بردارند.

ا

بهرامی پور بیان داشت: در بحث مبارزه با فساد سالهاست مقام معظم رهبری بر این موضوع که زیبنده نظام اسلامی نیست تاکید می کنند و امروز در شرایط فعلی کشور قوه قضاییه هم برای مبارزه با فساد عزم خود را جزم کرده است تا عدالت گستری را در جامعه پیاده کند.

رییس سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه تاکید کرد: اما آنهایی که خودشان غرق در فساد هستند و نمی توانند راه مبارزه با فساد را طی کنند با مانع تراشی سر راه قوه قضاییه سد ایجاد می کنند.

وی افزود: البته رییس قوه قضاییه اعلام کرد که بدون توجه به حواشی به رسالت خود عمل خواهد کرد و البته انتظار مردم نیز همین است که دستگاه قضا راه مبارزه با فساد را با اقدام به موقع و انقلابی طی کرده و دست جیره خواران و متجاوزان به حقوق مردم را قطع کند.

ا

بهرامی پور تصریح کرد: مردم هم از این اقدامات قاطع دستگاه عدلیه حمایت می کنند و اگر غیر از این هم باشد از آن مطالبه گری خواهد کرد.

رییس سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه بیان داشت: برخی از مسئولان باید درس حفاظت از بیت المال و مبارزه با فساد را بارها در نهج البلاغه مطالعه کنند، اما یقینا آنهایی که شکمشان از لقمه حرام پر شده است گوش شنوایی برای شنیدن این حرفها ندارند.

وی با بیان اینکه امروز عده ای که بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی پیش می آید آنرا به حزب بازی و جناح های سیاسی ربط می دهند، گفت: اما دستگاه قضایی که برخورد با مفاسد را از درون خود آغاز کرده است هیچ مجالی برای این صحبتها باقی نگذاشته است.

بهرامی پور همچنین گفت: اگر در دستگاهی تخلف و جرمی صورت گیرد، دستگاه مذکور مکلف است که آنرا به مراجع ذی صلاح گزارش دهد تا مورد برخورد قرار گیرد؛ زمانی که دستگاههای متولی این کار را که تکلیف آنهاست انجام نمی دهند قطعا باید دستگاه قضایی ورود و با آنها برخورد کند.

این مسئول بیان داشت: مقام معظم رهبری بارها تاکید فرموده اند که دستگاه قضایی ایستگاه آخر مبارزه با فساد است و دستگاه های دیگر باید پیشگیری کنند؛ حالا که دستگاه ها کوتاهی کرده اند و نوبت به برخورد دستگاه قضایی رسیده عده ای که در انجام وظیفه خود در پیشگیری کوتاهی کرده اند می گویند با بگیر و ببند مفاسد درست نمی شود و اینها همان کسانی هستند که توانایی مقابله با فساد ندارند.

رییس سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه تصریح کرد: کسانی که تاب و تحمل برخورد با مفاسد را ندارند، یقیناً خود، بستگان یا وابستگانشان در این فساد غوطه ور هستند و دستگاه قضایی باید آنها را به سزای عملشان برساند.

وی یادآور شد: امام صادق (ع) فرمودند سه چیز است که مردم به آن نیاز دارند، امنیت، عدالت و رفاه که به لطف خداوند و تلاش های نیروهای مقتدر امنیتی، نظامی و انتظامی امنیت برقرار است و باید برای برقراری عدالت و رفاه هم تلاش کرد و از همه مهمتر مسئولان باید با اقدام و عملشان حافظ خون شهدا باشند.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها