کد مطلب: 383210
چهارشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۰ - ۹:۱۰

اندر کرامات دولت تدبیر؛

کتابخانه‌ای که پارک کودک شد!

مرصادنیوز: شهروندان صحنه ای سالها منتظر احداث کتابخانه ای بودند که از کرامات دولت تدبیر به پارک کودک تبدیل شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد و به نقل از امروله ، نقش زیربنایی فرهنگ در همه تحولات اجتماعی، اقتصادی و سیاسی برای‌ دولت‌ها تعریف شده است؛ از این رو در برنامه‌ریزی‌ها بخش ویژه‌ای برای فرهنگ در نظر گرفته می‌شود.

مهم ترین نهادی که در هر کشور موظف است به نیازهای فرهنگی و اطلاعاتی همه اقشار جامعه بدون در نظر گرفتن سن، جنس، مذهب، شغل، میزان تحصیلات، و دیگر خصوصیات و توانایی های فردی پاسخ دهد، کتابخانه عمومی است.

نقش کتابخانه های عمومی را به عنوان یک نهاد فرهنگی در توسعه این بخش نمی توان نادیده گرفت؛ بیانیه یونسکو درباره کتابخانه های عمومی بیان می کند که کتابخانه عمومی دروازه ای به سوی دانش که شرایط اساسی را برای یادگیری مداوم، تصمیم گیری مستقل، و توسعه  فرهنگی افراد و گروه های اجتماعی فراهم می آورد.

شهرستان صحنه با داشتن دو کتابخانه در سطح شهر به دلیل قدیمی بودن مکان و نداشتن فضای کافی نتوانسته است نیازهای افراد مراجعه کننده به این نهاد فرهنگی را به خوبی برآورده کند.

مسئله مهمتر این است که زمین ساخت کتابخانه مرکزی شهرستان صحنه در حال تبدیل شدن به پارک و فضای سبز است و این یعنی عملا پروژه ساخت کتابخانه مرکزی از بین رفته است.

این موضوع در حالی است که مدیرکل سابق کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در سال 1394 در گفتگو با امروله اظهار داشت: ما درحال پیگیری تامین اعتبار برای ساخت کتابخانه مرکزی شهرستان صحنه هستیم و با تخصیص اعتبار آن در کمترین زمان ممکن عملیات اجرایی ساخت آن را آغاز خواهیم کرد!

علیرضا شایق تاکید داشت: زمین ساختمان جدید کتابخانه عمومی صحنه یکی از پروژه های شهرستانی است که خود فرمانداری صحنه در کمیته برنامه ریزی هرساله باید مبلغی جهت ساخت آن تخصیص دهد.

زمین احداث کتابخانه مرکزی صحنه به پارک کودک تبدیل شده است

علی نیازی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صحنه در گفتگو با امروله در خصوص این موضوع عنوان کرد: در سال 1389 یک قطعه زمین در محل پارک کودک، طی تفاهم نامه ای جهت ساخت کتابخانه مرکزی به متراژ 3 هزار متر مربع واگذار شد که به خاطر این امر فرهنگی از شهردار وقت آن زمان توسط نهاد کتابخانه های کشور مورد تقدیر قرار گرفت، اما زمین یاد شده اکنون به عنوان پارک کودک در حال بهره برداری است.

وی ادامه داد: در حال حاضر زمینی به متراژ 1250 متر در فاز دوم شهرک امام رضا(ع) با کاربری فرهنگی در نظر گرفته شده است و انتظار ما این است که در اختیار کتابخانه های عمومی قرار گیرد.

نیازی خاطرنشان کرد: حضور فعال کتابخانه های عمومی در برنامه‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی شهر و روستا توسط مقامات محلی، منطقه ای و ملی مورد تقدیر قرار گرفته است.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صحنه گفت: با توجه به اهمیت کتابخوانی، واگذاری زمین برای ساخت کتابخانه مرکزی یک مطالبه فرهنگی به شمار می رود.

ظاهرا تدبیر مسُولان دولت تدبیر و امید برای کتابخانه صحنه بر این بوده که این کتابخانه به پارک کودک تبدیل شود.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

با برگزاری مجمع عمومی صورت گرفت؛

گام محکم نیروهای انقلابی برای پیروزی در انتخابات

مرصادنیوز: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب شهرستان کرمانشاه با برگزاری اولین مجمع خود گام محکمی برای پیروری در انتخابات برداشت.

پربازدیدها