کد مطلب: 383240
چهارشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۰ - ۱۲:۱۷

همزمان با عاشورای حسینی صورت گرفت؛

اجرای طرح نذر کتاب در روستای باقر آباد اسلام آبادغرب+تصاویر

مرصادنیوز: طرح نذر کتاب همزمان با عاشورای حسینی در روستای باقر آباد علیا از توابع بخش مرکزی شهرستان اسلام آبادغرب به همت دهیاری و مردم روستا به اجرا در آمد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،  همزمان با روز عاشورای حسینی طرح نذر کتاب از طرح های روستای باقر آباد در درراستای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و گام نهادن بعنوان روستای دوستدار کتاب ایران اجرایی شد.

در ابتدای این مراسم گروه نمایشی تعزیه این روستا به اجرای برنامه پرداختند،  بازیگران نقش یاران امام حسین (ع) که برای بیان شجاعت دلیرمردان کربلا لباس رزم برتن کرده‌اند، یکی پس ازدیگری به‌ میدان می‌آیند و نمایش نبرد عاشورا را در اذهان تداعی می‌کنند.

نصرت اله محمدی زاد بخشدار مرکزی اسلام آبادغرب در این مراسم با تسلیت عاشورای حسینی به مردم روستای باقر آباد از زحمات دهیار و شورای روستا تقدیر کرد و اظهار داشت: کتاب و مطالعه که در دین اسلام بسیار برآن تأکید شده، به عنوان فعالیتی سازنده و موثر در زندگی، پیشرفت و بالندگی و تعالی بشر نقش مهم و بسزایی دارد.

این مسئول بیان داشت: امروزه ضرورت توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی در تمامی کشورهای جهان در حدی است که مطالعه و کتاب‌خوانی را به عنوان یکی از عوامل اصلی ارتقاء و رشد و شکوفایی فرهنگی معرفی می‌کند و آن را به عنوان یکی از اصلی‌ترین نیازهای انسان و جوامع مطرح می‌سازند.و در این راستا بخشداری و اداره فرهنگ و ارشاد با تمام توان در این مسیر گام بر می دارند.

 هوشنگ رزم دیده مسئول هماهنگی طرح پایتخت کتاب و روستاههای دوستدار کتاب نیز در این آیین با اشاره به ظرفیت بالای این روستا از نظر فرهنگی گفت: مقوله ‌های مختلفی در جامعه برای توسعه فرهنگی وجود دارد اما هیچ یک جای کتاب را نمی گیرد و به همین دلیل اولویت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  پرداختن به موضوع کتاب است.

این مسئول  با بیان اینکه  حرکت فرهنگی دهیار روستای باقر آباد می‌تواند به سمت و سویی سوق پیدا کند که بر معرفت و فرهنگ مردم بیفزاید ، تصریح کرد: نه تنها برای آن لحظه خاص، بلکه برای سال‌های بعد نیز ماندگار باشد افزود روستای باقر آباد ظرفیت  روستای دوستدار کتاب ایران را دارد.

فتاحیان رئیس شورای بخش مرکزی هم با تشکر از بانیان مراسم قول مساعد داد که در زمینه کارهای فرهنگی به ویژه طرح روستای دوستدار  کتاب در کنار دهیاران خواهیم بود.

 

 
 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

پیگیری مرصادنیوز نتیجه داد

ورود قوه‌قضاییه به ماجرای کارخانه کاشی چینی‌ها/ دستور پیگیری صادر شد

مرصادنیوز: رییس دستگاه قضا به سازمان بازرسی کل کشور دستور پیگیری ماجرای سرمایه‌گذاری چینی‌ها در صنعت کاشی استان کرمانشاه داد.

پربازدیدها