کد مطلب: 383706
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۶ - ۱۰:۴۸

رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

گروه‌های در معرض خطر واکسن « آنفلوانزا » تزریق کنند

مرصادنیوز: رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: گروه‌های در معرض خطر واکسن « آنفلوانزا » را تا اواسط مهر ماه تزریق کنند.

حسین بیگلری در گفتگو با خبرنگار مرصاد درباره تزریق واکسن آنفلوانزا اظهار داشت: در مرحله  نخست ضروری نیست همه مردم واکسن آنفلوانزا تزریق کنند بلکه تلقیح این واکسن بیشتر به گروه های در معرض خطر توصیه می شود.

رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوانزا از اواخر شهریور تا اواسط مهر ماه است، اگرچه برخی افراد با تاخیر ممکن است این واکسن را دریافت کنند.

این مسئول با بیان اینکه آنفلوانزا شدیدترین و مسری ترین ویروسی است که می تواند عفونت خطرناک تنفسی ایجاد کند، گفت: برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری باید گروه های در معرض خطر شامل بیماران مزمن قلبی، کلیوی، ریوی و کبدی، افراد دیابتی، بیماران تحت انجام شیمی درمانی، زنان باردار، سالمندان ۶۵ سال به بالا و کودکان سه تا ۱۲ سال نسبت به تلقیح این واکسن اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه این واکسن دو تا سه هفته بعد از تزریق در عضله بازو ایجاد ایمنی می کند، افزود: ویروس آنفلوانزا در ابتدای آبان تا اردیبهشت هر سال می تواند موج های تهدیدگر سلامتی ایجاد کند برهمین مبنا توصیه می شود گروه های در معرض خطر اقدام به تلقیح این واکسن کنند.

بیگلری گفت: این واکسن، واکسن سرماخوردگی نیست و تنها تا ۸۰ درصد می تواند از ابتلا به ویروس آنفلوانزا پیشگیری کند.

رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تاکید بر اینکه تلقیح واکسن آنفلوانزا در کنار رعایت بهداشت فردی و عمومی توصیه می شود، عنوان کرد: افراد مبتلا به عفونتهای تنفسی در فصل سرما باید از دست دادن و روبوسی با افراد دیگر خودداری کنند.

این مسئول افزود: واکسن آنفلوانزا برای هرسال مخصوص آن سال است و ویروس آن در هر سال تغییر شکل می دهد بنابراین امسال باید واکسن آنفلوانزا ۲۰۱۹ به ۲۰۲۰ مورد استفاده قرار گیرد.

بیگلری خاطرنشان کرد: تزریق این واکسن محدودیت خاصی ندارد جز افرادی که دارای حساسیت به تخم مرغ هستند.

وی گفت: برای بیماران مبتلا به بیماری های مزمن و پیشرفته هرساله سهمیه ای از سوی دانشگاه علوم پزشکی برای تلقیح واکسن آنفلوانزا در نظر گرفته می شود.

رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تاکید بر اینکه واکسن آنفلوانزا باید از داروخانه های معتبر خریداری شود، عنوان کرد: این واکسن پس از خروج از یخچال باید در اولین فرصت تزریق یا در دمای دو تا هشت درجه سانتیگراد نگهداری شود.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

خادمین دروازه کربلا سنگ تمام گذاشتند؛

«خسروی» سربلند از آزمون اربعین

مرصادنیوز: مردمان دروازه کربلا در خادمی زوار اباعبدالله(ع) سنگ تمام گذاشتند و مرز خسروی از آزمون اربعین سربلند بیرون آمد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمانشاه عنوان کرد

اسکان اضطراری بیش از ۵۱ هزار زائر طی ایام اربعین

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کرمانشاه عنوان کرد

خدمات‌رسانی اورژانس به بیش از ۱۷ هزار زائر اربعین

پربازدیدها