کد مطلب: 383938
شنبه ۱۳۹۸/۶/۳۰ - ۸:۱۰

بررسی وضعیت حساس‌ترین دستگاه اجرایی استان

ریشه «ناکارآمدی» آموزش و پرورش کرمانشاه کجاست؟!

مرصادنیوز: مشکلات حوزه آموزشی کرمانشاه را اگر بررسی کنیم، به ردپای سوءمدیریت در این مجموعه می‌رسیم که ظاهرا سرگرم امور دیگری غیر از رسیدگی به مشکلات فرهنگیان و دانش‌آموزان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، 2 سالی از روی کار آمدن مدیریت آموزش و پرورش کرمانشاه می‌گذرد، اما جان خسته سیستم آموزشی حکایت از تزریق ناامیدی در بین معلمان و دانش‌آموزان دارد که البته عملکرد موجود هم به درستی این موضوع را تایید می‌کند.

مدیریت آموزش و پرورش نه تنها کارآمدی ندارند بلکه با حفظ ظاهر تنها سعی در پیش بردن روتین امورات را دارد.

غفلت از کیفیت بخشی به سیستم آموزشی و پرورش را اگر در کنار مشکلات متنابهی از جمله بی‌توجهی به وضعیت معیشتی معلمان، مدارس ناایمن، مطالبات معوق فرهنگیان، بازماندگان از تحصیل، مدارس مختلط و... بگذارید پازل ناکارآمدی مدیریت حساس‌ترین دستگاه اجرایی استان تکمیل می‌شود.

هر کدام از این مشکلات را اگر بررسی کنید به ردپای سوءمدیریت در مجموعه آموزشی استان می‌رسید که سرگرم امور دیگری غیر از رسیدگی به مشکلات فرهنگیان و دانش‌آموزان است.

اموری که باعث غفلت مدیرکل آموزش و پرورش استان از اصل کار شده و آینده آینده‌سازان استان را فدای برنامه‌هایی کرده که خروجی‌اش شده همین وضعیت و چاه ویل آموزشی که ارمغانی جز تاریکی آینده کودکان و نوجوانان ما ندارد.

شبکه اطلاع‌رسانی مرصاد پیش از این با تهیه گزارشاتی با عناوین «دست کوتاه دانش‌آموزان کرمانشاهی از رتبه‌های برتر کنکور»، «جای خالی هزاران بازمانده از تحصیل در مدارس /مِهر بی‌مِهری! » و «مدارس مختلط؛ خشت کجِ اول /بیراهه‌ آموزش و پرورش برای جبران کمبود معلم» به بررسی دلایل ناکارآمدی مدیریت آموزش و پرورش استان پرداخت.

در حین این بررسی ها به سراغ تنی چند از مدیران این مجموعه هم رفتیم، اما با کمال تعجب مدیران مذکور حاضر به پاسخگویی در مورد عملکرد خود نبودند و از این موضوع طفره رفتند.

اما خبرنگار مرصاد در بررسی‌های خود در مورد ریشه‌های ناکارآمدی مدیریت آموزش و پرورش استان به نتایجی رسید که به زودی با مردم استان و کسانی که مکررا از این پایگاه خبری خواستار بررسی وضعیت مدیریت آموزش و پرورش استان بودند، خواهد رساند.

دیدگاه‌ها

پیوند ثابت

کجای کاری شما آموزش و پرورش کرمانشاه رو آب برده چرا استانی مثل خوزستان هم باید تو رتبه های برتر کنکور سهم داشته باشه ولی بچه های کرمانشاه محروم باش

دمت گرم مرصاد بزنشون

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار مردم آذربایجان شرقی:

مردم با حضور پر شور و انتخاب خوب، مجلس قوی برای ایران قوی بسازند

مرصادنیوز: حضرت آیت الله خامنه ای به دو رکن مهم «حضور پر شور» و «انتخاب خوب» در انتخابات اشاره کردند و گفتند: انتخابات یک جهاد عمومی و نعمت و امتحان الهی است که اگر با حضور حداکثری مردم همراه شود، مایه آبروی نظام اسلامی و تقویت کشور و مصونیت بخش در برابر توطئه ها و زمینه ساز ایران قوی خواهد بود.

پربازدیدها