کد مطلب: 384779
پنجشنبه ۱۳۹۸/۷/۱۱ - ۶:۳۸

تحرک کج‌دار و مریز انتخاباتی «شعسا» در کرمانشاه؛

دست خالی اصلاح‌طلبان کرمانشاه با «کوتوله‌های سیاسی»!

مرصادنیوز: اصلاح‌طلبان کرمانشاه برای انتخابات امسال دستشان خالی است و یک حرکت کج‌دار و مریز را آغاز کرده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، هرچه به انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم فعالیت احزاب مختلف برای کسب کرسی‌های سبز رنگ مجلس هم بیشتر می‌شود؛ معدود احزاب اصلاح‌طلب فعال در استان کرمانشاه  - که تعدادشان به انگشتان یک دست هم نمی‌رسد - هم تا حدودی دست از فعالیت جزیره‌ای برداشته‌اند و با تمام ناهماهنگی‌ها در تلاش برای برگزاری جلسات برای ایجاد یکپارچگی نسبی (حداقل تا زمان انتخابات) هستند.

«شعسا» یا شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان که در سطح کشور فعالیت‌های خود را آغاز کرده است، در سطح استانی هم جسته و گریخته حرکاتی انجام می‌دهد؛ هرچند این حرکت در استان کرمانشاه و یک استان دیگر به علت اختلافات اعضا - که اصولا هیچ مقبولیتی برای همدیگر ندارد - به مشکل برخورده‌اند.

اعضای این شورا برای کرمانشاه علی اوسط هاشمی، جمال تمله (قبلا عضو هیات علمی دانشگاه رازی و رایزن فرهنگی ایران در تایلند بوده)، دکتر قائم‌پناه (چشم پزشک هرسینی ساکن تهران)، عزیزعلی گل رخساری (سنقری ساکن تهران) و رئوف قادری است.

اکثر تصمیم‌گیری های شورای مذکور برای استان کرمانشاه در تهران انجام می‌شود و رابط این شورا در کرمانشاه ابراهیم فتاحی است، مجمع هماهنگی اصلاح طلبان کرمانشاه که دوره قبلی هم لیست منتخبانشان در ماراتن انتخابات شکست خورد و امسال می‌خواهند فضاحت دوره قبل را جبران کنند.

این مجمع قرار است یک لیست 30 نفره را برای تهران ارسال کنند که 15 نفر از این لیست تایید می‌شوند و از قضا سرلیست انتخاباتی‌شان را هم قرار است بهروز خسروی قرار دهند.

جالب است بدانید که ملاک و معیارهای اصلاح‌طلبان برای این 30 نفر که انتخاب کرده بودند چه بوده است؛ اولا باید تمکن مالی خوبی داشته باشد تا به نوعی آویزان مجمع نباشد، در ثانی جنبه رای آوری داشته باشد و سوما جریان ساز باشد.

در این ویژگی‌هایی که ذکر شد هیچ نشانی از تخصص و کارآمدی و تقوا نبود و صرفا کانون‌های ثروت و قدرت قرار است از لیست اصلاح‌طلبان راهی مجلس شوند!

اینها به کنار دست خالی اصلاح‌طلبان برای انتخابات هم در نوع خودش جالب توجه است تا آنجا که اوسط هاشمی مدام در جلسات مطرح می کند که آدم شاخصی نداریم و تنها برخی کوتوله‌های سیاسی هستند که ارزش حمایت کردن ندارند.

این موضوع که در بین اصلاح‌طلبان هیچکس، دیگری را قبول ندارد هم بارها در محافلشان به آن اشاره کرده‌اند.

بارها در جلسات اصلاح طلبان مطرح شده که از بین 20 تا 30 تشکلی که نام اصلاح طلبی را یدک می کشند تنها 4 یا 5 تشکل فعال و زنده است و مابقی حرکت خاصی انجام نداده اند.

حالا این جمع حداقلی که اکثرا آدم‌های ناکارآمد و با سوابق فتنه هستند یک حرکت کج دار و مریز را آغاز کرده‌اند و تصمیم گیری شورای اصلاح طلبان کرمانشاه را بر عهده صادق مطاعی یکی از سیاسی های تندرو و خودرای (که جزو لیست استخدامی استانداری هم هست) گذاشته‌اند که شکست احتمالی در انتخابات را به پای این فرد تمام شود.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین نتایج شمارش آراء انتخابات مجلس در کرمانشاه + اسامی و گرایش

مرصادنیوز: آخرین نتایج شمارش آراء انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در کرمانشاه حال بروز رسانی است.

پربازدیدها