کد مطلب: 384836
جمعه ۱۳۹۸/۷/۱۲ - ۱۰:۹

زائرین به خسروی مراجعه نکنند

ارجاع زوار عبوری از مرز خسروی /دردسر مردم از یک بام و دوهوای وزارت کشور

مرصادنیوز: گروه 400 نفره زوار عبوری از مرز خسروی که روزهای گذشته از این مرز عبور کردن به کشور بازگردانده شدند و امکان عبور از این مرز وجود ندارد، اما وزارت کشور کماکان با فرافکنی و اعلام بازگشایی مرز زوار را به دردسر می‌اندازد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، ناآرامی‌های کشور عراق به ویژه در شهر بغداد و مسیری که زوار از مرز خسروی به کربلا می‌روند موجب شد تا روز پنجشنبه این مرز به روی زوار ایرانی بسته شود.

همچنین روز گذشته این مرز برای ممانعت از سرگردانی زوار تخلیه شد و زوار از شهر اسلام‌آبادغرب به سمت مرز مهران هدایت شدند.

در حالی طرف عراقی نیروهای خود را از گیت‌های بازرسی مرز منذریه (خسروی) جمع کرده، اما وزارت کشور کماکان با فرافکنی و وعده بازگشایی دوباره مرز زوار را به خسروی هدایت می‌کند و موجب سردرگمی زوار می‌شود.

همچنین یک گروه 400 نفره از زواری که روز چهارشنبه از این مرز به سمت کربلا حرکت کرده بودند تا امروز در استان دیالی معطل مانده بودند و توسط طرف عراقی امروز به کشور بازگردانده شدند.

شب گذشته هم معاون وزیر کشور وعده بازگشایی برای امروز را داد. این در حالی است که شبکه خبر به نقل از دبیر ستاد اربعین کشور اعلام کرد خسروی بسته است و زوار به این مرز مراجعه کنند.

اخبار واصله از ستاد اربعین استان کرمانشاه به مرصادنیوز حکایت از ادامه تلاش‌ها برای بازگشایی این مرز دارد و هم اکنون نیز برخی از اتباع خارجی از این مرز عبور می‌کنند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین نتایج شمارش آراء انتخابات مجلس در کرمانشاه + اسامی و گرایش

مرصادنیوز: آخرین نتایج شمارش آراء انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در کرمانشاه حال بروز رسانی است.

پربازدیدها