کد مطلب: 385157
چهارشنبه ۱۳۹۸/۷/۱۷ - ۱۲:۳۰

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد استانداری کرمانشاه:

فساد سیستمی در ادارات کرمانشاه را قبول نداریم /اغلب مدیران پاک‌دست هستند

مرصادنیوز: مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری کرمانشاه گفت: فساد و زد و بند سیستمی در ادارات استان را قبول نداریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، حجت الاسلام عبدالله عزیزی ظهر امروز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: اگر می خواهید وضعیت استان از وضع موجود به وضع مطلوب برسد، رسانه ها باید زمینه حضور افراد لایق را در دستگاه ها فراهم کنند.

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری کرمانشاه در خصوص عنوان رتبه اول زد و بند برای استان کرمانشاه افزود: مطلقا فساد و زد و بند سیستمی را در کرمانشاه قبول نداریم اما فساد موردی بوده که با آن نیز برخورد شده و آقای استاندار نیز مصرانه بر این موضوع تاکید دارند.

این مسئول بیان داشت: غالب مدیران ما در استان کرمانشاه پاک دست هستند و نباید فسادهای موردی را به تمام مجموعه استان تعمیم داد.

وی تاکید و خاطرنشان کرد: کسانی که در مباحث پژوهشی نقش دارند باید نسبت به پژوهش انجام شده پاسخگوی مردم باشند.

حجت الاسلام عزیزی در پاسخ به خبرنگار مرصاد، در خصوص اینکه آیا گزارش مرکز پژوهش های مجلس قابل استناد است یا خیر، گفت: طبق آنچه که مولفین آن گزارش اعلام کرده اند، از بین ۸۴ هزار و ۶۲۰ نفر دعوت شده برای شرکت در نظر سنجی این مرکز تنها ۵ هزار و ۸۷۷ نفر شرکت کرده اند که به حد نصاب نرسیده است و با توجه به اینکه این تعداد  وجهه قانونی ندارد.

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری کرمانشاه تصریح کرد: در نمایه ۴ گزارش مرکز پژوهش های مجلس تحقیق میدانی نبوده و نظرسنجی مجازی صورت گرفته است.

این مسئول با بیان اینکه استاندار کرمانشاه نیز به شبکه آموزش نامه ای را مبنی بر حضور ما در این شبکه و دفاع از حقوق مردم کرمانشاه داده اند، گفت: مجری این شبکه با اعلام این موضوع در واقع به مردم کرمانشاه توهین کرده است و معنای صحبت وی  این است که هم مسئولین کرمانشاهی رشوه پذیر بوده و هم مردم کرمانشاه رشو دهنده هستند، لذا به دلیل این توهین خواستار احقاق حق کرمانشاه خواهیم بود.

وی با بیان اینکه نباید فضای استان را غبارآلود جلوه داد، تاکید کرد: قطعا کسانی که مسبب این اتفاق هستند و استان را زیر سوال می برند، باید پاسخگو باشند.

حجت الاسلام عزیزی خاطرنشان کرد: ظرفیت های زیادی در استان کرمانشاه وجود دارد و نیروهای کرمانشاهی سر و گردنی بالاتر از سایر نقاط هستند، اما فضای حاکم اجازه رشد به آنها را نداده است.

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری کرمانشاه در خصوص فسادهای موردی و اینکه چرا این عوامل فساد به مردم معرفی نمی شوند، گفت: از این افراد ناباب و ناشایست چه در سطوح پایین  و چه سطوح بالا داریم اما تعداد اینها زیاد نیست و نباید آن را به کل جامع و افراد پاک‌دست تعمیم داد.

این مسئول در خصوص برخورد با این افراد نیز افزود: ما تا جایی که حدود قانونی به ما اجازه می دهد ورود خواهیم کرد و قطعا تا پایان دادن به این فسادها پیش می رویم.

وی گفت: نباید فضای استان را غبار آلود کرد چرا که این کار باعث از دست رفتن موقعیت های سرمایه گذاری و همچنین عقب ماندگی استان می شود.

حجت الاسلام عزیزی به تشریح عملکرد یک ساله دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری کرمانشاه پرداخت و گفت: شفافیت در امور را عامل ایجاد باور عمومی دانست.

وی از رصد فعالیت های ۱۴ فرمانداری ۳۱ بخشداری و شهرداری های تابعه توسط اکیپ های دفتر مدیریت عملکرد و امور حقوقی استان کرمانشاه خبر داد و افزود: ۳ اکیپ در کرمانشاه و ۱۳ اکیپ در شهرستانهای مختلف این کار را انجام می دهند.

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه دفتر مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری کرمانشاه تنها ۲۵ نیرو دارد، عنوان کرد: علت اینکه از رسانه ها خواسته ایم بازرس افتخاری ما باشند، همین محدودیت نیرو است.

وی ادامه داد: همچنین ۹۰ دستگاه اجرایی استان مورد پایش و نظارت قرار می گیرند و نقاط قوت، ضعف و کمبودها مورد ارزیابی قرار می گیرد.

این مسئول با اشاره به اهداف راه اندازی سامانه سامد و همچنین حضور مدیران دستگاه های مختلف استان در این سامانه برای پاسخگویی به مردم طی یکسال و یک ماه گذشته، گفت: ما مدیرانی داریم که بیش از ۵ بار برای پاسخگویی حاضر شده است.

حجت الاسلام عزیزی خاطرنشان کرد: این سامانه توسط نهاد ریاست جمهوری رصد و پایش می شود و چنانچه مدیری قولی از طریق این سامانه دهد باید پاسخگوی مردم باشد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین نتایج شمارش آراء انتخابات مجلس در کرمانشاه + اسامی و گرایش

مرصادنیوز: آخرین نتایج شمارش آراء انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در کرمانشاه حال بروز رسانی است.

پربازدیدها