سرویس: اجتماعی کد خبر: 385300 ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰

معاون آبفای شهری کرمانشاه:

کمبود آب در خسروی به دلیل پیاده‌روی پیش‌بینی نشده بود / استقرار ۲۵ تانکر آبرسان در مسیر

مرصادنیوز: معاون آبفای شهری استان کرمانشاه گفت: کمبود آب در مرز خسروی به دلیل پیاده‌روی پیش‌بینی نشده بود و در حال حاضر ۲۵ تانکر آبرسان در مسیر تردد زوار مستقر هستند.

کمبود آب در خسروی به دلیل پیاده‌روی پیش‌بینی نشده بود / استقرار ۲۵ تانکر آبرسان در مسیر

رضا داوودی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد، در خصوص کمبود آبی که روز گذشته در مسیر تردد زائران اربعین به وجود آمد، اظهار داشت: از سه راهی نصر آباد تا مرز خسروی، مسیری حدود ۱۵ کیلومتر وجود دارد که طبق برنامه ستاد اربعین استان قرار بود اتوبوس ها از نصرآباد مردم را سوار کرده  و در مرز خسروی پیاده کنند.

وی افزود: با توجه به تدبیر اتخاذ شده و اینکه قرار نبود هیچ زائری از این مسیر به سمت خسروی پیاده روی داشته باشد، هیچ موکبی نیز در مسیر قرار نداشت، اما روز گذشته با افزایش یکباره جمعیت، خارج از پیش بینی و برنامه ستاد اربعین مردم گیت نصر آباد را شکستند و حدود چند هزار نفر از مسیر سه راهی نصرآباد تا مرز خسروی را پیاده روی کردند.

 معاون آبفای شهری استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه قرار نبود هیچ خدماتی در این مسیر ارائه شود و هیچ موکبی نیز در مسیر مذکور قرار نداشت، این اتفاق غیرمترقبه و پیش بینی نشده برای چند ساعت خدمات رسانی همه دستگاه ها و نه تنها ما را با مشکل مواجه کرد.

این مسئول گفت: البته این مشکل نیز ظرف حدود دو ساعت مرتفع شد و ما تانکرهای آب رسان شرکت آبفا شهری استان را از قصرشیرین و خسروی به مسیر مذکور منتقل کردیم.

داوودی تصریح کرد: علاوه بر تانکرهای آبرسان خدمات دیگری نیز توسط سایر دستگاه به مسیر مذکور منتقل شد و به مردم آب و غذا و... می دادند.

معاون آبفای شهری استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: بارها از سوی یگان ویژه به مردم اعلام شد که مسیر مذکور را پیاده روی نکنند، اما آنها اقدام به این کار کردند و مشکلات مذکور به وجود آمد.

این مسئول با بیان اینکه ما از امروز ۱۵ دستگاه تانکر آبرسان دیگر به ظرفیت تانکرها اضافه کردیم گفت: هم اکنون شرکت آبفا شهری ۲۵ تانکر برای آب رسانی به زائران در مسیرهای مذکور قرار داده و حتی مسیر سه راهی نصرآباد تا خسروی نیز تحت پوشش قرار گرفته است که اگر زائری خارج از برنامه هم مسیر را پیاده روی کرد، مشکل تامین آب نداشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در موضوع کمبود آب اتفاق افتاده ما مقصر نبودیم و براساس برنامه ستاد اربعین عمل کردیم و پیاده روی پیش بینی نشده مردم باعث این اتفاق شد.

داوودی در خصوص یک میلیون بطری آب دپو شده در مرز خسروی نیز گفت: در خسروی ایران و منذریه عراق وظیفه تامین آب معدنی به عهده شرکت آب منطقه ای است.

وی تصریح کرد: شرکت آب و فاضلاب شهری نیز وظیفه خدمات رسانی مسیر و شهرهای قصرشیرین و خسروی را برای موکب ها به عهده دارد.

 معاون آبفای شهری استان کرمانشاه ادامه داد: ما در شرکت آبفا شهری استان کرمانشاه همچنین ۲ دستگاه بسته بندی آب در مسیر تردد زائران مستقر کرده ایم که روزانه حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار بسته آب تولید می کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: با احتساب تانکرهای اضافه شده، هم اکنون ۲۵ تانکر آب رسان داریم که در شهر قصرشیرین، مسیر قصرشیرین- خسروی، مرز خسروی، پایانه و منذریه عراق مستقر هستند.

داوودی عنوان کرد: این تانکرها علاوه بر تامین آب آشامیدنی برای افراد رهگذر، کار آبرسانی به موکب ها، سرویس های بهداشتی و... را به عهده دارند.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها