کد مطلب: 385342
شنبه ۱۳۹۸/۷/۲۰ - ۲۳:۲۱

وزیر صمت:

اجازه تعطیلی هیچ واحد تولیدی را نمی‌دهیم

مرصادنیوز: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در این شرایط سخت نباید اجازه دهیم واحد تولیدی تعطیل شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، رضا رحمانی شامگاه امروز شنبه در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه اظهار داشت: کارخانه هایی همچون اسیدسیتریک، کاغذ غرب و کاغذی بیستون واحدهایی هستند که تولیداتشان را به صورت استراتژیک لازم داریم و در حال حاضر این محصولات را وارد می کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: زمانی که استاندار اعلام کرد که کارخانه اسید سیتریک تعطیل شده است از آن کارخانه بازدید به عمل آورده و مشاهده کردیم که با حدود هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری با قیمت امروز و ۳۴۰ نفر شاغل، امروز فقط نگهبان دارد.

این مسئول خاطرنشان کرد: بنا شد تا آخر امسال این کارخانه به چرخه تولید برگردد و به این منظور هر روز رصد می کنیم.

رحمانی گفت: انجمن صنایع خودرو استان با همکاری سازمان صنعت و شرکت ایران خودرو کرمانشاه برنامه‌ریزی لازم برای تامین حداکثری قطعات مورد نیاز ایران خودرو از قطعه‌سازان کرمانشاه را مأمور و اجرایی کند.

وی کارخانه قطعه سازی کرمانشاه را یک ظرفیت بسیار کم نظیر دانست و گفت: این یک ظرفیتی است که می تواند ایجاد اشتغال کند و باید بدانید که یک خودروسازی داریم و اولین اولویت شما این باشد که قطعات پر تیراژ آن در استان تولید شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: همه شهرستان های استان می توانند یکی از این واحدها احداث کنند و حتماً لازم است غیر از کرمانشاه به سراغ خودروسازی های عمده همانند ایران خودرو سایپا برویم و ما نیز این را جزء اولویت ها آوردیم و اعلام کردیم کرمانشاه جزو استان‌های اولویت‌دار ما برای صنعت قطعه سازی خودرو است.

این مسئول در ادامه آزاد شدن ۴ پهنه از ۵ پهنه اکتشاف شده در استان کرمانشاه را یک ظرفیت خوب عنوان کرد و خاطر نشان کرد: باید بر روی این مهم کار شود.

وی همچنین بیان داشت: مقرر شد وزرای صمت قبل هر تفاهم‌نامه ای داشتند عملیاتی شود و اینکه هر بار حرفی بزنیم و عملیاتی نشود پذیرفته نیست باید عملیاتی کردن گفته ها را به فرهنگ تبدیل کنیم.

بخش خصوصی متناسب با ظرفیت استان پای کار بیاید

رحمانی افزود: باید تلاش کنیم بر اساس ظرفیت استان هر کجا فرصتی است بخش خصوصی پای کار بیاید و اولویت با آنهاست و ایمیدرو را نیز مامور کنیم که پای کار بیاید.

وی بیان داشت: در مباحثی همچون مس، آهن و فولاد که ذخایر بسیار خوبی هستند اگر بتوانیم سرمایه‌گذاری کنیم و ایمیدرو را پای کار بیاوریم می توانیم استان را متحول کند.

وزیر صمت بیان داشت: قرار شد از استان کرمانشاه بر اساس استخراج واقعی حقوق دولتی اخذ شود یعنی اگر ظرفیت اسمی ۱۰۰ تا است ولی ۲۰ تا استخراج شده حقوق ۲۰ تا را پرداخت کنند و اگر این مصوبه اجرا نشده حتما اعلام کنید تا پیگیری شود.

رحمانی بیان داشت: اولویت با بخش خصوصی است که سرمایه و تکنولوژی به همراه داشته باشد.

این مسئول خاطر نشان کرد: بحث فریز منابع بانکی و مرزها باید از دولت پیگیری شود و در مورد منطقه ویژه اعلام آمادگی می کنم که یک نفر را به عنوان مجری انتخاب کنیم.

وی با تاکید بر اینکه بحث کارخانه لاستیک باید جدی گرفته شود، گفت: در حال حاضر یکی از نیازهای کشور بحث لاستیک است.

وزیر صمت با بیان اینکه هیچ کس حق ندارد واحدی را تعطیل کند گفت: در این شرایط سخت نباید اجازه دهیم واحدی تعطیل شود یا به وسیله بانک تملک شود.

رحمانی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص کاهش صادرات در کشور گفت: در ۵ ماهه اول امسال به لحاظ وزنی ۲۹ درصد افزایش و از نظر ارزش ریالی ۹ درصد کاهش را شاهد بودیم که این کاهش ارزش مربوط به تغییر شیوه محاسبه است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آقای شهردار لطفا پاسخگو باشید

چراهای بی‌جواب در ماجرای مرگ شهروند کپرنشین

مرصادنیوز: در ماجرای مرگ پیرزن کپرنشین کرمانشاهی سوال های بی جوابی وجود دارد که شهردار کرمانشاه باید به آنها پاسخ دهد.

پربازدیدها