سرویس: اجتماعی کد خبر: 386449 09:55 - 1398/08/12

مدیرکل گمرکات کرمانشاه:

فعالیت تجاری مرزهای کرمانشاه بدون توقف ادامه دارد

فعالیت تجاری مرزهای کرمانشاه بدون توقف ادامه دارد

مرصادنیوز: مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه گفت: فعالیت تجاری در همه مرزهای استان بدون توقف ادامه دارد.

خلیل حیدری در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد با اشاره به فعالیت مرزهای استان کرمانشاه اظهار داشت: تنها در روز گذشته در حوزه صادرات بیش از ۷۵۰ کامیون از مرز پرویز خان و بیش از ۱۰۰ کامیون از مرز خسروی صادرات شده است.

وی با بیان اینکه این آمار نشان می دهد فعالیت تجاری مرزهای مذکور همچنان ادامه دارد، افزود: از نیمه آبان ماه تا ایام منتهی به عید نوروز صادرات میوه و تره بار به اقلام صادراتی مرز پرویز خان اضافه می شود.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در این بازه زمانی صادرات میوه و تره بار به کردستان عراق افزایش می یابد در نتیجه حجم صادرات روزانه به بالای ۷۰۰ کامیون خواهد شد.

این مسئول عنوان کرد: در مرز خسروی نیز تاکنون روزانه ۳۰۰ کامیون صادرات انجام می شد اما به دلیل تغییرات فصلی تقاضای میوه و تره بار در عراق و کاهش تقاضا میزان صادرات به ۱۵۰ کامیون در روز می رسد.

حیدری بیان کرد: همچنین میزان صادرات در مرز شیخ صله نیز بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ کامیون در روز است.

وی گفت: همه محصولاتی که عراق تقاضا می کند نظیر مصالح ساختمانی، میوه و تره بار و محصولات کشاورزی و محصولات پتروشیمی به این کشور صادر می شود.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در ۷ ماهه سال جاری ۶۴۴ میلیون و ۹۳۵ هزار و ۶۴ دلار کالا با وزن یک میلیون و ۵۲۶ هزار و ۶۴۱ تن در گمرکات کرمانشاه، پرویزخان، خسروی و پاوه اظهار و صادر شده است، ادامه داد:  این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۲۳ درصد و از حیث وزن ۲۸ درصد کاهش داشته است.

این مسئول همچنین با اشاره به واردات کالا نیز عنوان کرد: مجموع کالاهای وارداتی از طریق گمرکات استان در ۷ ماهه سال جاری ۳۷ میلیون و ۸۲۷ هزار و ۸۶۶ دلار به وزن ۱۸ هزارو ۴۴۱ تن است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۱۳۶ درصد و از حیث وزن ۱۲۶ درصد افزایش داشته است.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها