کد مطلب: 386450
یکشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۲ - ۸:۵۸

بیان چرایی مبارزه با ام‌الفساد قرن

نگاهی به جنایات شیطان بزرگ علیه ملت ایران

مرصادنیوز: چرایی مبارزه با ام‌الفساد قرن با نگاهی به جنایات شیطان بزرگ علیه ملت ایران به خوبی قابل درک است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،  «شما اگر رفراندوم کنید بین ملتهای دنیا، که امروز وحشی ترین رژیم ها کدام است؟ من گمانم این است که بین ملتها اگر اتفاق آراء نباشد، اکثریت آراء قاطع هست که آمریکا»؛ این بیان حکیمانه پیر جماران است که به خوبی ماهیت و خوی استکباری شیطان بزرگ را نشان می‌دهد.

اما جنایات و ظلمهای ام الفساد قرن در حق ملت ایران بیش از سایر ملتهاست و شعار «مرگ بر آمریکا» مردم ایران هم از سر همین جنایات ددمنشانه‌ای است که آمریکا در حق این ملت روا داشته است؛ ملتی که با مقاومت و هوشیاری کامل در مسیر عزت‌آفرین تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی محکم‌تر از قبل گام بر می‌دارند و هیچ چیز حتی سخت‌ترین تحریم‌ها هم نتوانسته آنها را از این راه منصرف کند.

نقش مهم و پررنگ آمریکا در طراحی و اجرای کودتای ۲۸ مرداد، نقش و کمکهای امنیتی آمریکا در راه اندازی سازمان مخوف و نفرت انگیز ساواک، حمایت شدید آمریکا از سرکوب مخالفان رژیم شاه و اطاعت بی چون و چرای شاه مخلوع از اوامر آمریکا، طراحی کشتار و قتل دانشجویان و دانش آموزان در جلوی سر در دانشگاه تهران در ۱۳ آبان ۱۳۵۷، طراحی کودتای نظامی و قلع و قمع کردن گسترده مردم مسلمان ایران با مأموریت مخفی ژنرال هایزر در سال ۱۳۵۷ و... که تنها گوشه‌ای از جنایات آمریکا قبل از انقلاب است.

طراحی نقشه تجزیه ایران و حمایت از گروههای تجزیه طلب ۱۳۵۸، اعمال فشار اقتصادی پس از تسخیر سفارت آمریکا در تهران، حمله نظامی به طبس برای نجات گروگانها و بمباران پایگاههای هوایی سراسر ایران در اردیبهشت ۱۳۵۹، تشویق و تحریک عراق به آغاز جنگ تحمیلی در شهریور ۱۳۵۹، بکارگیری خط مشی براندازی و مهار علیه ایران، سرنگون کردن هواپیمای مسافر بری ایران بر فراز خلیج فارس در تیرماه ۱۳۶۷ ، تشدید تحریم های اقتصادی علیه ایران، معرفی ایران به عنوان بزرگترین مانع پروسه صلح خاورمیانه، تصویب بودجه در کنگره آمریکا برای سرنگون کردن جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۷۷، تلاش گسترده برای جلوگیری از دستیابی دانشمندان ایرانی به علوم پیشرفته و مواردی از این دست از جمله جنایات پس از انقلاب شیطان بزرگ علیه ملت مظلوم ایران اسلامی است.

اما یکی از مهمترین وقایع در تاریخ مبارزات ضد استکباری ایران اسلامی همین تسخیر لانه جاسوسی است که رهبر انقلاب بی درنگ از اشغال لانه جاسوسی حمایت کرد و آن را انقلابی بزرگ تر پس از سرنگونی استبداد پهلوی نامید و این اتفاق مبارک نقطه عطفی در این مبارزات بود.

مبارزه با استکبار به دلیل جلوگیری از مداخله در امور کشور

الهام امین زاده، معاون حقوقی اسبق رئیس جمهور در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز با تاکید بر اینکه مبارزه با استکبار به این معنا نیست که نفس نظام جمهوری اسلامی ایران صرفا بر مبارزه باشد، اظهار داشت: مبارزه با هدف مقابله با کشورهایی که تمام هم و غم خود را بر مداخله در امور داخلی کشورها از جمله کشورهای در حال پیشرفت انجام می دهند، شکل می گیرد.

وی افزود: این مداخله در امور سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و در انحا مختلف انجام می شود و هیچ کدام از این مداخلات اهداف انسان دوستانه ای ندارند.

معاون حقوقی اسبق رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ذات کشورها و دولتها تامین منافع ملی است بنابراین آنچه آنها دراین مداخلات پیگیری می کنند تامین منافع ملی خود و ضربه و آسیب به مردم و هم وطنان است.
امین زاده گفت: برای مقابله با این مداخلات و جلوگیری از اینکه سرمایه های انسانی و فرهنگی ما بخواهند دست مایه ای برای دیگر کشورها شوند باید دشمن شناسی داشته باشیم.

وی افزود: همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند باید بصیرت داشته باشیم که دشمن کیست و روش ها او چیست زیرا اگر بصیرت نداشته باشیم راه را به خطا رفته ایم و نخواهیم توانست دشمن و ابزارهایی که برای مداخله و استثمار کشور به کار می برد را بشناسیم.

معاون حقوقی اسبق رئیس جمهور خاطرنشان کرد: پیش از مبارزه به شعور نیاز داریم و سپس این شعور باید به شور انقلابی آمیخته شود تا موتورمحرکی برای حفظ منافع ملی و جلوگیری از آسیبها و ضرباتی که می خواهند به کشور وارد کند، باشد.

امین زاده درباره تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام(ره)، بیان کرد: قبل از سال 58 کسی باور نداشت کشوری بتواند به آمریکا ضربه وارد کند و پرستیژ بین المللی او را زیر سوال ببرد که با حرکت دانشجویان خط امام خمینی(ره) اثبات شد این تابوی استکبار شکستنی است و می شود سیاست ها را زیر سوال برد.

وی افزود: دانشجویان با این اقدام ثابت کردند می توان جلوی آمریکا ایستاد و از اینکه آمریکا بخواهد از سفارت خانه ها به عنوان مراکز جاسوسی علیه نظام مردمی و انقلابی استفاده کنند، ممانعت کرد.
معاون حقوقی اسبق رئیس جمهور با تاکید بر اینکه تخسیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان خط امام(ره) اتفاق بسیار مهمی بوده، خاطرنشان کرد: این تابو شکسته شد و بسیاری از مردم به این نتیجه رسیدند که می توانند سیاست های ملی خود را پیگیری کنند بدون اینکه از آمریکا کسب اجازه کنند و از مطالبه خشنودی یا عدم خشنودی آمریکا واهمه داشته باشند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

کارشناس مسائل بین‌الملل:

اعتراضات آمریکا فراتر از نژادپرستی است

مرصادنیوز: یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: عتراضات آمریکا فراتر از نژادپرستی و اعتراض بع بی عدالتی و ناکارآمدی نظام حاکم است.

پربازدیدها