کد مطلب: 386695
پنجشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۶ - ۱۰:۲۴

کنگره ملی تاریخدانان ایران در کرمانشاه برگزار می شود

مرصادنیوز: کنگره ملی تاریخدانان ایران به مناسبت انتخاب کرمانشاه به عنوان پایتخت گردشگری جهان در سال ۲۰۲۰ برگزار می شود.

 روح الله بهرامی عضو هیأت علمی دانشگاه رازی و دبیر علمی کنگره ملی تاریخدانان ایران در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد  ضمن بیان این خبر گفت: گروه تاریخ دانشگاه رازی، انجمن ایرانی تاریخ ایران و انجمن ایرانی تاریخ اسلام با همکاری اداره آموزش و پرورش و معاونت فرهنگی شهرداری کرمانشاه و سایر نهادهای مدنی در فروردین سال ۱۳۹۹ برنامه برگزاری کنگره ملی تاریخدانان ایران را به میزبانی دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار می کنند.

وی افزود: این کنگره به مناسبت انتخاب کرمانشاه به عنوان پایتخت گردشگری جهان در سال ۲۰۲۰ برگزار می شود. دانشگاه رازی و انجمن ایرانی تاریخ ایران و تاریخ اسلام با توجه به فرصت پیش رو و با هدف نشان دادن جایگاه کرمانشاه به عنوان یکی از کهن ترین استقرارگاه های انسان و تبیین جایگاه این استان به عنوان یکی از کانون ها و ظرفیت های بزرگ توسعه گردشگری و بوم گردی و توسعه اشتغال صورت می گیرد.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: دومین هدف برجسته این کنگره ملی معرفی و تبیین  جایگاه دانش تاریخ  در استان کرمانشاه به عنوان یک دانش با کارکرد مدنی و دارای ظرفیت های شناختی برای توسعه فرهنگی و انسانی است و از این نظر به بررسی نقش و جایگاه این دانش در تولید علم و شناخت نقاط قوت و ضعف و کاربرد این دانش است و از این طریق در جستجوی راهکارهایی برای کمک به توسعه مدنی  فرهنگی و تقویت جایگاه این دانش در ساختار سیاسی، اجتماعی جامعه است.

دبیر علمی کنگره ملی تاریخدانان ایران در ادامه سخنانش گفت: مسأله اشتغال و کار آفرینی دیگر هدف اساسی گنگره ملی تاریخدانان ایران است که به دنبال تبیین جایگاه حرفه ای و شغلی مورخان و دغدغه های جامعه اهل تاریخ و نقد و بررسی وضعیت اشتغال جامعه دانش آموختگان تاریخ در ایران و در استان کرمانشاه است، بررسی تجربه جهانی در کاربست و کاربرد حرفه ای دانش تاریخ و استفاده از تجربیات زیسته و همچنین ظرفیت های بومی استان کرمانشاه برای اشتغال اهل تاریخ مورد بررسی قرار می گیرد.

وی اظهار کرد: پیوندهای دانش تاریخ با دانش های و همچنین تقویت مهارت‌ها و تأسیس مؤسسات خدماتی، علمی و مهارت محور ویژه دانش تاریخ با همکاری موسسات مدنی از دیگر اهداف برای تقویت دانش تاریخ و مطالعات میان رشته ای و نقش آن در گسترش کاربرد دانش تاریخ و توسعه اشتغال به شمار می رود.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

کارشناس مسائل بین‌الملل:

اعتراضات آمریکا فراتر از نژادپرستی است

مرصادنیوز: یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: عتراضات آمریکا فراتر از نژادپرستی و اعتراض بع بی عدالتی و ناکارآمدی نظام حاکم است.

پربازدیدها