کد مطلب: 386744
جمعه ۱۳۹۸/۸/۱۷ - ۱۴:۱۳

امام جمعه سرپلذهاب در خطبه های نمازجمعه:

هفته وحدت از ابتکارات سرنوشت ساز امام راحل برای خنثی کردن توطئه های استکبار است

مرصادنیوز: امام جمعه شهرستان سرپلذهاب گفت : هفته وحدت یکی از ابتکارات سرنوشت ساز وتاریخ ساز امام راحل بود که بخشی از توطئه های دنیای استکبار برای ایجادتفرقه بین مسلمانان را خنثی کرد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،  حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان بااشاره به میلاد پیامبر اکرم (ص) اظهارداشت: نامگذاری هفته وحدت از ابتکارات سرنوشت ساز و تاریخ ساز امام راحل بود که بخشی از توطئه های استکبار جهانی را برای همیشه کم ارزش کرده است .

وی افزود: هفته وحدت در ایران اسلامی و بسیاری از مناطق جهان وحدت را به یکی از گفتمانهای غالب ورایج جهان تبدیل نموده است.


امام جمعه شهرستان درادامه به برنامه هسته ای کشوراشاره کردو گفت: شهدای هسته ای و دانشمندان جوان و انقلابی بسیاری برای دستاوردهای هسته ای کشور تلاش کردند که قابل تقدیراست .

وی افزود: دولت در برابر عدم اجرای تعهدات برجامی گام چهارم کاهش تعهدات هسته ای را برداشت که قابل تقدیراست اما به فرموده رهبر انقلاب صبر بیش از حد برای انجام تعهدات توسط اروپا وغرب لازم نیست و ما نباید بیش از اندازه معطل آمریکا و اروپا بمانیم.

وی بابیان اینکه برهمگان ثابت شده که اروپا قصدی برای انجام تعهدات برجامی خود ندارد اذعان داشت: یکسال صبر راهبردی و ۶ ماه کاهش گام به گام تعهدات نشان داد که در اروپاییها قصدی برای انجام تعهدات وجود ندارد و لذا تکیه بر توان و ظرفیتهای داخلی و ظرفیت کشورهای همسایه و آسیای میانه راه گذار از مشکلات و شکوفایی اقتصادی کشوراست.

فاطمی نسب دربخش دیگری از سخنان خود به طرح خاورمیانه بزرگ اشاره کرد و گفت: طرح خاورمیانه بزرگ بمنظور هویت زدایی دینی از منطقه غرب آسیا توسط آمریکا کلید خورد تا چهارکشور ایران،عربستان،عراق و ترکیه را به ۱۴ کشور کوچکتر تقسیم کند تا راحتتر بتواند برمنابع این کشورهای کوچک تسلط پیدا کند.

وی ادامه داد : نقطه اصلی ومرکزی این طرح شعله ور کردن جنگهای نیابتی مذهبی باتولید گروههای تکفیری بود که مسیر این طرح خطرناک از تشدید اختلافات شیعه وسنی این کشورها می گذشت درگیری، کشتار و آزار خشونت بار مسلمانان توسط یکدیگر،تخریب اماکن مذهبی ،اهانت به شخصیتهای محبوب هردین ومذهب بااستفاده از ابزارهای گوناگون رسانه ای مجازی وحقیقی بود که بازیگران و پیاده نظام آن پیروان مذاهب تسنن آمریکایی و شیعه لندنی بوده وهستند.

خطیب جمعه شهرستان تصریح کرد : آنچه در جنگهای نیابتی ۸سال اخیر در عراق وسوریه مشاهده شد تقابل مسلمانان بایکدیگر بود که گرچه طرح خاورمیانه بزرگ با بصیرت وآگاهی مردم و هدایت ولی امرمسلمین و رهبران دینی باشکست مواجه شد اما این نیت شوم در قالب و جای دیگری توسط دشمنان قطعا دنبال خواهدشد.

وی در ادامه به حضور گسترده مردم در راهپبمایی ۱۳ آبان اشاره کرد و گفت: مردم ولایتمدار و انقلابی شهرستان باحضور گسترده و پرشور خود در راهپیمایی باردیگر حمایت خود را از انقلاب و نظام به نمایش گذاشتند که قابل تقدیر است.

وی در پایان بر لزوم پیگیری مشکلات و مسائل زلزله زدگان شهرستان تاکید کرد و باتشکر از اقدامات صورت گرفته برای بازسازی شهرستان از سوی استاندار و مجمع نمایندگان استان خواستار پیگیری امهال یکساله تسهیلات زلزله زدگان شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

مرصاد بررسی می‌کند

حیاط خلوت‌های تولید رانت در مرز پرویزخان کجاست؟!

مرصادنیوز: برخی از زیرساخت‌ها و واحدهای مستقر در مرز پرویزخان ظاهرا به حیاط خلوت تولید رانت و قدرت تبدیل و موجب اعتراضات مرزنشینان محروم از فرصت‌های این مرز شده است.

پربازدیدها