سرویس: اخبار استان کرمانشاه کد خبر: 387063 ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲

یادداشت/

هفته وحدت هدیه بزرگ انقلاب اسلامی

مرصادنیوز: يكى از پيام هاى بى نظير انقلاب اسلامى اعلام هفته وحدت در ايام ولادت رسول الله (ص) بود.

هفته وحدت هدیه بزرگ انقلاب اسلامی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، امام راحل رضوان الله عليه با حسن درايت و بر اساس آموزه هاى قرآنى و حديثى، وحدت كلمه مسلمين را از اوجب واجبات متذكر شدند و پس از ايشان رهبر معظم انقلاب با حسن درايت و تدبير عالى، امر به وحدت بين شيعه وسنى فرمودند، و اين درحاليست كه امروز استكبار جهانى و در رأس آن آمريكا، انگليس واسراييل بيش از هر زمان ديگر دنبال تفرقه افكنى بين ملتها و دولتهاى اسلامى هستند و برادركشى را در خارج از مرزهاى اسلامى مديريت مي كنند.

در اين ميانه هرم استكبارى با طرح مسائل تفرقه افكنانه بدنبال ايجاد پياده نظام اين نزاع و كشمكش بي حاصل و پرهزينه - براى جهان اسلام- هستند.

متاسفانه در سالهاى اخير دو جريان تكفيرى و تشيع انگليسى در دو مذهب سنى و شيعه با طراحى آمريكا و انگليس آتش تفرقه در بين ملتهاى مسلمان را شعله ور ساخته و موجبات برادركشى و بدبينى و كينه و نفاق در جهان اسلام شدند.

شعارها و نمادهاى هر دو جريان غالباً ساختگى و طراحى شده استكبار و خارج از سيره پيامبر و ائمه معصومين (ع) و علماى بزرگ تاريخ اسلام است.

جنگها، ترورها و كشتار ميليونى چند سال گذشته در عراق و افغانستان و يمن و لبنان و ساير بلاد اسلامى حاصل تزريق اين تفكرات مسموم به بدنه مردمى كشورهاى اسلامى است.

جوانان عزيز بايد متوجه باشند كه در اين رابطه تشيع انگليسى كه از لندن مديريت مي شود و در قم و كربلا بروز و ظهور دارد در قالب شعارهايى در دفاع از ائمه و حضرت زهرا (س) با ايجاد جعل و انحراف جوانان انقلابى و علاقمند به اهل بيت را از مسير منحرف مي كنند و با جريان سازى انحرافى در مقابل هفته وحدت هفته برائت را ترويج مي كنند و به جوانان شيعه چنين القا مي كنند كه جوانى كه دوست دار اهل بيت است بايد با فحش و ناسزا به مقدسات برادران اهل سنت، شيعه گرى خود را اثبات كند و متاسفانه بعضاً جوانان علاقمند به اهل بيت ناآگاهانه اين مسير انحرافى و طراحى شده لندن را متوجه نيستند و ناخواسته پياده نظام تفرقه و جنگهاى داخلى مي شوند .

جريان شيرازى كه خود را منتسب به بيت مرجعيت بزرگ و مجاهد شيعه ( ميرزاى شيرازى كه در مبارزه با استعمار پير انگليس در نهضت تنباكو پيش گام بود ) مى نامد ميدان دار اين نفاق كور شده و با ايجاد كانالهاى تلويزيونى و سايتها و كانالهاى فضاى مجازى با عناوين امام حسين، ابالفضل ، فدک و... در قم انگليس و كربلا اين تخم تفرقه را مى پراكنند و جوانان متعصب شيعه را به دام مى اندازند.

جريان شيرازى كه متاسفانه امروز پيش قراول تفرقه افكنى و وضع و جعل شده ، با ترويج قمه زنى در ايام عاشورا چهره اى ترسناک و كريه از تشيع را در جهان به نمايش گذاشته و از طرفى با توهين به علما ومراجع شيعه باعث وهن بيشتر شده است.

تبليغ و ترويج اسلام سكولار و ديندارى منهای سياست مدارى از نشانه هاى اين جريان افراطى است كه مجموعه اين اعمال غيرعقلانى و بى اساس كه خارج از منطق و گفتمان قرآن وعترت است تشيعى لندنى و دلخواه استكبار را تعريف مي كند.

آگاهى بخشى و اطلاع رسانى به جوانان عزيز انقلابى و دلبسته به اهلبيت عصمت و طهارت از مهم ترين وظايف مبلغان وتحليلگران و پژوهشگران اسلامى است، تا جوانان را از دام پرخطر جريانهاى افراطى آگاه سازند و متوجه باشند كه اسلام اصيل و ناب محمدى كه امام راحل و مقام معظم رهبرى به خوبى آن را تبيين كردند، منادى وحدت و برادرى وهمدلى در بين مذاهب شيعه و سنى است و تفرقه را بزرگترين آفت و دشمن اسلام مي داند و توجه می دهد كه از دشمن واقعى جهان اسلام كه همانا استكبار جهانى به سركردگى آمريكا و انگليس و اسراييل است غافل نبوده و نوک پيكان عداوت را بايد بسمت آنها نشانه رفت و تمام توان را در جهت منكوب کردن آنها بكار گرفت .

فتواى آشكار مقام معظم رهبرى مدالظله العالى و ساير مراجع تقليد بر حرام شمردن توهين به مقدسات اهل سنت در همين راستا بوده كه بايد مورددقت وتوجه جوانان عزيزانقلابى قرار گيرد.

به اميد روزى كه جهان اسلام يكپارچه متحد به دور از تفرقه هاى بى حاصل مشت محكمى بر سينه دشمنان اسلام باشند.


والسلام علينا و على عبادالله الصالحين

*محمد رشیدی 

مدرس گروه معارف دانشگاه هاى كرمانشاه

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها