سرویس: تازه های سایت کد خبر: 387269 ۰۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶

مبلغی به سرویس مدارس نباید اضافه شود

مرصادنیوز: مدیرکل دفتر انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش گفت:سهمیه‌بندی بنزین برای سرویس مدارس به طور قطع انجام می شودولی روش آن نیازبه کار کردن دارد اما مبلغی برای سرویس مدارس نباید اضافه شود.

 مبلغی به سرویس مدارس نباید اضافه شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، نورعلی عباسپور مدیرکل دفتر انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره تخصیص سهمیه بنزین به رانندگان سرویس مدارس گفت: صبح امروز یک سری تصمیمات اولیه در یک جلسه‌ با حضور نمایندگان مختلف از سایر نهادها گرفته شد که مربوط به اختصاص سهمیه ویژه برای سرویس مدارس است. اینکه جزئیات این تخصیص سهمیه به چه صورت است را به زودی اعلام می کنیم ولی نباید رانندگان سرویس مدارس نگران باشند. در وزارت کشور صبح امروز با حوزه حمل و نقل جلسه ای بود و درباره اختصاص سهمیه ویژه برای سرویس مدارس صحبت مفصلی شد.

وی ادامه داد: سهمیه‌بندی به طور قطع انجام می شود ولی روش آن نیاز به کار کردن دارد. هر زمان جزئیات آن اعلام شود رانندگان بدانند که سهمیه بندی برای از زمان آغاز اجرای طرح در نظر گرفته می شود.

وی در پاسخ به این پرسش که شمار زیادی از رانندگان سرویس مدارس در سامانه سپند ثبت نام نکرده اند و برخی از پیمانکاران با این موضوع مشکلاتی دارند ولی پرداخت سهمیه منوط به ثبت نام در این سامانه است و از سوی دیگر برخی خانواده ها سرویس مدرسه فرزندانشان را خارج از این سیستم انتخاب کرده اند، تکلیف این شرایط چه می شود، بیان کرد: ببینید اول اینکه فرد نمی تواند به صورت حقیقی کار سرویس مدارس را انجام دهد در قالب پیمانکاران از طریق سازمان شهرداری ها به مدارس معرفی می کند و حتما باید در قالب تشکیلات حقوقی باشند نه حقیقی.

وی ادامه داد: وزارت کشور و راه و شهرسازی در غیر از این ساختاری که تشریح کردم، مسئولیتی ندارد. چرا که ما باید بتوانیم سلامتی و ایمنی سرویس مدارس و سلامت راننده را طبق استانداردی مراقبت کنیم. حتی نرخ مصوب شورای شهر برای سرویس مدارس ابلاغ می شود. 

عباسپور اظهار کرد: درباره سامانه سپند باید بگویم که کار را دیر شروع کردیم و بخش قابل توجهی هنوز در سامانه ثبت نام نکرده اند ولی به پیمانکاران فرصت داده شده است برای ثبت نام و سهمیه آنها نیز محفوظ است. 

وی در پاسخ به این پرسش که اطمینان می دهید مبلغ سرویس مدارس برای خانواده ها اضافه نشود، گفت: همه تلاش ما برای همین است و نباید مبلغی اضافه شود. ما تنها یک سری مسائل با پیمانکاران درباره توزیع مبالغ سرویس مدارس داشتیم که در واقع پیمانکاران در این باره بحث هایی داشتند که در کارگروه استانی این مساله در دست بررسی است. پیمانکاران معتقد هستند سهمیه اشان از مبلغ کل دریافتی کم است و ممکن است در این اعداد و ارقام و سهم ها تغییراتی داده شود ولی در سرجمع مبلغی که از اولیا گرفته می شود، تغییری ایجاد نخواهد شد و سهمیه بنزین هم به سرویس مدارس داده می شود. 

مهر

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها