سرویس: تازه های سایت کد خبر: 387278 ۱۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶

برنامه‌ای برای افزایش کرایه‌های تاکسی نداریم

مرصادنیوز: رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه با توجه به افزایش قیمت بنزین انتظار می‌رود دولت بخشی از درآمد حاصل از این مسئله را به حوزه حمل و نقل عمومی اختصاص دهد، گفت: هم‌اکنون برنامه‌ای برای افزایش کرایه‌های تاکسی نداریم.

برنامه‌ای برای افزایش کرایه‌های تاکسی نداریم

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، محمد علیخانی امروز در حاشیه جلسه امروز شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره افزایش قیمت بنزین و تأثیر آن بر روی نرخ کرایه‌های تاکسی اظهار کرد: در مورد رانندگان وسایل نقلیه عمومی که تاکسی‌ها نیز جزو آن هستند در مورد این شرایط حق دارند چرا که ما همیشه در مورد افزایش قیمت‌ها، شرایط رانندگان تاکسی را در نظر نمی‌گیریم و همه قیمت‌ها افزایش پیدا می‌کند به جز افزایش کرایه‌ها!

وی تصریح کرد: متأسفانه محدودیت‌های زیادی برای رانندگان اعمال می‌شود و شورا نیز در تصمیم نرخ کرایه‌ها نمی‌تواند بیش از حد معمول و تعیین شده، نرخ کرایه‌ها را افزایش دهد و نرخ کرایه‌ها باید براساس سند قوانین بالادستی باشد و 15 تا 20 درصد کرایه‌ها افزایش پیدا می‌کند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران ادامه داد: پس از افزایش کرایه‌ها این مصوبه نیز باید به هیئت تطبیق فرمانداری ارجاع داده شود و در این بحث نیز براساس قوانین بالادستی اقدام می‌کنند و نرخ‌های تعیین شده نباید بیش از حد باشد.

علیخانی با اشاره به افزایش قیمت بنزین و تمهیدات در نظر گرفته شده برای رانندگان تاکسی گفت: هم‌‌اکنون برنامه‌ای برای افزایش کرایه‌های تاکسی نداریم و اگر بخواهیم در این زمینه نیز اقدام کنیم قاعدتاً شهرداری تهران باید لایحه‌ای در ارتباط با افزایش کرایه‌ها به هنگام ارائه لایحه بودجه 99 به شورا ارائه کند و در مورد آن تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی یادآور شد: ما از دولت انتظار داریم بخشی از درآمد حاصل از افزایش نرخ بنزین را به حمل و نقل عمومی اختصاص دهد و این کار می‌تواند بخشی از مشکلات موضوع حمل و نقل را رفع کند.

  • تسنیم

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها