کد مطلب: 387546
جمعه ۱۳۹۸/۹/۱ - ۱۴:۳۲

یادداشت/

آشوبگری با اسم رمز "بنزین"/ نتیجه نادیده‌گرفتن پیوست امنیتی در اصلاح قیمت سوخت

مرصادنیوز: دولت باید پاسخگوی این موضوع باشد که برای اصلاح قیمت بنزین چه پیوست‌ امنیتی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در راستای حقوق عامه مردم و اقناع افکار عمومی تهیه و به کار گرفته است؟ و اگر مخالفتی با نحوه اجرای فعلی وجود داشته است، بر اساس کدام نظرات کارشناسی به این شکل پروژه بنزین را اجرا کرد؟

یادداشت / محمدحسن عامری فر: دولت در پروژه افزایش قیمت بنزین، ضربه سنگینی به اعتماد عمومی وارد کرد و مسئولین دولتی برخلاف وعده‌های قبلی خود مبنی بر اینکه هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین ندارند، یک شبه قیمت آن را ۲۰۰ درصد افزایش دادند.

با وجود این که افزایش قیمت بنزین جمع‌بندی سران نظام بود، اما اجرای مصوبه سران قوا از وظایف دولت است.

مسئله ای که دولت باید پاسخگوی آن باشد این است که چه پیوست‌ امنیتی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در راستای حقوق عامه مردم و اقناع افکار عمومی تهیه و به کار گرفته است؟ و اگر مخالفتی با نحوه اجرای فعلی وجود داشته است، دولت بر اساس کدام نظرات کارشناسی به این شکل پروژه بنزین را اجرا کرد؟

واضح و مبرهن است مساله بنزین صرفا یک بهانه و اسم رمز شروع عملیاتی بوده که از مدت‌ها قبل برای آن از سوی کانون‌های شرارت خارج از کشور برنامه‌ریزی شده بود.

هشدار درباره این برنامه‌ریزی شرورانه، از ماه‌ها قبل و حتی از سال گذشته توسط رهبر انقلاب داده شد.

در آشوب‌های اخیر که با آتش‌زدن اموال عمومی، خانه و کاشانه مردم، غارت مغازه‌ها و مراکز دولتی و قتل تعدادی از مردم مظلوم کشورمان و ده‌ها جنایت وحشیانه دیگر توأم بود، مانند گذشته شاهد حمایت آشکار و بی‌پرده مقامات رسمی برخی دولت های غربی از آشوبگران و حتی تشویق و ترغیب آنان به آتش‌افروزی و قتل و غارت بودیم تا جایی که کاخ سفید در اقدامی خارج از عرف دیپلماتیک و ناشایسته با صدور یک بیانیه رسمی از اراذل و اوباش اجاره ای حمایت کرد.

آل‌سعود نیز پس از شروع آشوب‌ها تمامی رسانه‌های فارسی زبان و عربی زبان و حتی انگلیسی زبان خود را برای حمایت از اراذل و اوباش اجاره‌ای بسیج کرد تا آنجا که از طریق این رسانه‌ها تلاش می‌کرد به آشوبگران به اصطلاح روحیه داده و آنان را به ادامه قتل و غارت و آتش‌افروزی تشویق کند.

رهبر انقلاب نیز در درس خارج فقه با اشاره به ضرورت حفظ امنیت کشور، از مردم معترض خواستند از عناصر اخلال‌گر و به تعبیر ایشان «اشرار» فاصله بگیرند.

مدارای نیروهای انتظامی و امنیتی در دو روز اول، افراد فرصت طلب و وابسته به گروهک‌های برانداز را به خیال خام انداخت! 

اشرار بیش از ۳ روز نتوانستند اقدامات وحشیانه خود را ادامه دهند و با خالی شدن خیابان از مردم در همان روز اول، گروههای خشن و اوباش مسلح به انواع سلاح‌های گرم و سرد، عصبانیت خود از عدم همراهی مردم را با حمله به اماکن عمومی، ساختمان‌های اداری، فروشگاهها و منازل مردم، خودروهای شخصی نشان دادند. 

امنیت خط قرمز بنیادین نظام اسلامی است و با هیچ بهانه‌ای تعرض به آن، تحمل نخواهد شد. 

به کوری چشم دشمنان، ایران اسلامی به عنوان قلب منطقه غرب آسیا و لنگر ثبات این منطقه‌ استراتژیک، امن ترین و با ثبات ترین کشور منطقه باقی خواهد ماند. 

حالا مردم منتظر برخورد قاطع با آشوبگران هستند و تقاضای اشد مجازات برای برهم زنندگان آرامش و امنیت کشور و خسارت زنندگان به اموال عمومی و خصوصی دارند.

*فعال رسانه ای

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

حجت الاسلام حسینی کیا:

تحریم پلیس حمایت از مجرمان بین المللی است

مرصادنیوز: عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه تحریم پلیس را حمایت از مجرمان بین‌المللی دانست و گفت: این تحریم ها نشان از اقتدار بالای نیروی انتظامی است.

پربازدیدها