کد مطلب: 387822
چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۶ - ۱۱:۳۳

انتقاد استاندار کرمانشاه از اداره کار برای تعلل در ایجاد اشتغال

بازوند: مدیر انتخاب نکردیم که در مقابل عدم انجام کار عذرخواهی کند

مرصادنیوز: استاندار کرمانشاه با انتقاد از تعلل در ایجاد اشتغال در استان گفت: ما مدیر انتخاب نکردیم که در مقابل عدم انجام وظیفه فقط عذرخواهی کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، هوشنگ بازوند امروز چهارشنبه در جلسه کارگروه اشتغال استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد طرح یارانه دستمزد کارورزی را ظرفیت خوبی عنوان کرد و اظهار داشت: بر روی این طرح آنطور که باید کار نشده است.

استاندار کرمانشاه افزود: در طرح کارورزی سهمیه ما ۵۵۰۰ نفر است که تا کنون ۷ هزار و ۱۷۶ نفر ثبت نام کردند و فقط ۳۵ نفر به تامین اجتماعی جهت بکارگیری معرفی شده اند و این اصلا قابل قبول نیست.

بازوند نسبت به تعلل در ایجاد اشتغال توسط اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه انتقاد کرد و گفت: عذر خواهی هیچ دردی را دوا نمی کند؛ ما مدیر انتخاب نکردیم که در مقابل عدم انجام وظیفه فقط عذرخواهی کند.

وی بیان داشت: شاید یکی از بزرگترین مشکلات بر مسیر این طرح عدم اعتماد کارگاه‌ها باشد لذا ضروری است روشنگری بازم در این زمینه صورت بگیرد تا کارگاه‌ها از این طرح استقبال کنند.

استاندار کرمانشاه این وضعیت موجود را نامناسب اعلام کرد و خاطر نشان کرد: علی رغم اینکه این طرح ظرفیت خوبی است اما وضعیت خوبی ندارد و لازم است جهت بهبود این وضعیت جلساتی برگزار شود تا مشکلات آن حل و فصل شود.

بازوند همچنین در خصوص پرداخت تسهیلات حمایتی کمیته امداد و گفت: میزان این تسهیلات ۹۳ میلیارد تومان است که تا کنون فقط ۳۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده است و چون تا پایان سال فرصت زیادی نداریم این میزان پرداخت قابل قبول نیست.

وی اظهار داشت: در این خصوص مدیران بانکها باید تسهیل گری کنند و ضامن بازاری و کارمند را بپذیرند.

حسن عزیزی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه نیز در ادامه این جلسه اظهار داشت: در استان کرمانشاه بر اساس اشتغال ناخالص تا این لحظه ۵۲ هزار و ۷۳۹ فرصت شغلی ایجاد شده است که ۸۸ درصد از تعهد محقق شده است.

وی همچنین از تشکیل اتاق فکر در محل این اداره خبر داد و افزود: با تشکیل اتاق فکر تعاون و اشتغال تا کنون چند طرح تحقیقاتی به تصویب رسیده است.

عزیزی خاطر نشان کرد: کافه کار آفرینی کرمانشاه نیز با هدف ایجاد فضای ارتباطی مناسب بین صاحبان ایده و سرمایه گذاری شکل گرفته است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه بیان داشت: در طرح یارانه دستمزد نیز سهمیه ابلاغی استان ۲۰۲۷ نفر بوده است که تا کنون ۴۷ شغل اولی و ۱۶ کارفرما ثبت نام کردند و ۴۷ قرار داد منعقد شده است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

حسینی کیا در گفتگو با مرصاد:

نگاه سیاسی دولت به بودجه 99 مشهود است

مرصادنیوز:عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: نگاه سياسی دولت به بودجه 99 با توجه به کاهش بودجه های فرهنگی و قرآنی مشهود است.

رئیس گروه بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مطرح کرد

ابتلای بیش از ۱۳۰۰ کرمانشاهی به آنفلوانزا /۶ نفر جان باختند

در همایش تجلیل از خادمین اربعین حسینی صورت گرفت

قدردانی آیت الله علما از مجموعه سپاه برای خدمت‌رسانی در اربعین

پربازدیدها