کد مطلب: 388084
دوشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۱ - ۱۱:۳۹

گزارشی از یک تصمیم تبعیض آمیز در تنگنای معیشتی مردم و کارگران؛

چرا سلبریتی ها نورچشمی دولت هستند؟

مرصادنیوز: کاربران فضای مجازی مطرح می کنند در این وضعیت اقتصادی که مردم در قوت روزانه و معیشت اقتصادی خود در تنگنا هستند و کارگران بایستی بر اساس دستور دولت 10 درصد مالیات از حقوقشان کسر شود، چرا بایستی دولت سلبریتی ها را از دادن مالیات حذف کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، اخیرا بنابر دستور «محمد باقر نوبخت» رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاون حسن روحانی معافیت مالیاتی برای هنرمندان در بودجه سال آینده در نظر گرفته شد.
این دستور باعث جنجال سیاسی درشبکه های اجتماعی شد. کاربران فضای مجازی مطرح می کنند در این وضعیت اقتصادی که مردم در قوت روزانه و معیشت اقتصادی خود در تنگنا هستند و کارگران بایستی بر اساس دستور دولت 10 درصد مالیات از حقوقشان کسر شود، چرا بایستی دولت سلبریتی ها را از دادن مالیات حذف کند.

برخی در فضای مجازی این موضوع را به بده بستان دولت و سلبریتی ها‌ تعبیر کرده اند. در همین رابطه آنچه بایستی در نظر گرفت التهابی است که این روزها در فضای سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور وجود دارد. کشور هنوز از التهابات سهمیه بندی بنزین خارج نشده است که دولت یک تصمیم تبعیض آمیز گرفته است و افکارعمومی در فضای مجازی به این موضوع واکنش منفی نشان داده است. این درحالی است که پیشتر به سبب نحوه اجرای سهمیه بندی بنزین و عدم اطلاع درست به مردم کشور دچار التهاباتی شده است و این فضا حکم می کند که دولتمردان دست به عصا راه رفته و تصمیمات چالش برانگیز نگیرند.

این درحالی است که سلبریتی ها در انتخابات سال 96 از جمله حامیان دولت روحانی بودند. اینکه امروز دولت هنرمندان را در این فضای مشکلات اقتصادی از مالیات حذف کرده است بسیاری را به این موضوع سوق داده است که سلبریتی ها نورچشمی دولت هستند.

این شرایطی است که سلبریتی ها با توجه به همین حمایت و تشویق مردم به رای دادن به دولت روحانی مورد انتقاد افکارعمومی قرار گرفته اند و آنها به جای مطالبه گری باید امروز نسبت به حمایت سیاسی از دولت پاسخگو باشند.

جالب اینجاست که خبر معافیت مالیاتی هنرمندان در حالی منتشر شده است که همزمان با این موضوع نامه ای از سوی برخی از سلبریتی ها منتشر شده که سعی کردند با ژست اپوزیسیون از انتقادات مردم نسبت به خود بکاهند.

هنرمندان بخصوص افرادی که از دولت روحانی حمایت کرده اند نسبت به سایر اقشار جامعه درآمد بیشتری دارند و حتی رقم های نجومی در قراردادهای کاری آنها ثبت می شود. به عنوان نمونه گفتگوی تصویری از «حمید فرخ نژاد» بازیگر مطرح سینما منتشر شده که وی از مشکلات اقتصادی خود و پولی که به دلار بایستی هر ماه به خانواده‌اش ارسال کند، سخن گفته است.

وی در این باره با ناراحتی می گوید: « من هنوز برای ده هزار دلاری که بایستی ماهیانه برای خانواده ام برسم، زاییده ام، تو این وضعیت».

منبع: راه دانا

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

حجت الاسلام حسینی کیا:

تحریم پلیس حمایت از مجرمان بین المللی است

مرصادنیوز: عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه تحریم پلیس را حمایت از مجرمان بین‌المللی دانست و گفت: این تحریم ها نشان از اقتدار بالای نیروی انتظامی است.

پربازدیدها