کد مطلب: 388091
دوشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۱ - ۱۳:۱۹

رئیس پلیس‌راه کرمانشاه:

جاده‌های کرمانشاه لغزنده است/ رانندگان احتیاط کنند

مرصادنیوز: رئیس پلیس‌راه استان کرمانشاه از لغزندگی جاده‌های استان خبر داد و گفت: رانندگان قبل از حرکت از وضعیت جاده ها مطلع شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمد حیدری اظهار داشت: رانندگی با سرعت مطمئنه، بهترین اقدام پیشگیرانه از حادثه و اتفاق ناگوار در جاده های لغزنده است، اغلب تصادف ها به علت سرعت زیاد و دید ناکافی در شرایط نامساعد جوی رخ می دهد پس لازم است آهسته و با صبوری رانندگی کرد.

وی افزود: رانندگان وسایل نقلیه‌ای که در پشت سر وسیله نقلیه دیگر حرکت می‌کنند موظفند فاصله‌ مناسبی را برای جلوگیری از تصادف حفظ و باید فاصله را با خودروی جلویی بیشتر کنند زیرا زمان توقف در یک جاده لغزنده بیشتر از زمان توقف در جاده خشک است.

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه تصریح کرد: وسایل نقلیه طویل هنگام حرکت باید فاصله‌ بیشتری با خودرو جلویی خود داشته باشند به طوری که وسیله نقلیه دیگری که از آنها سبقت می‌گیرد ، بتواند پس از سبقت بار دیگر در جلو آنها وارد مسیر مجاز عبور خود شوند.

این مسئول ادامه داد: رانندگان باید توجه داشته باشند که همیشه از سمت راست حرکت کرده و هنگام سبقت و یا تغییر مسیر از علایم هشدار دهنده استفاد و خودرو را به آرامی و دقیق کنترل کنند چراکه تغییر مسیر ناگهانی در جاده لغزنده موجب سرخوردن وسیله نقلیه می شود.

وی خاطرنشان کرد: در هنگام بارندگی چراغ های خودرو را روشن نگه دارید و با چراغ های جلو با نور پایین حرکت کنید چون نور این چراغ ها موجب می شود خودرو از دور دیده شود.

سرهنگ حیدری در پایان گفت: هنگام بارندگی و لغزنده شدن معابر سرعت تردد کاهش یافته و باعث کندی حرکت می شود از همین رو باید با مدیریت زمان سفر از عجله و شتاب پرهیز شود تا شاهد وقوع تخلف که به دنبال آن سوانح رانندگی است جلوگیری شود.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

کارشناس مسائل بین‌الملل:

اعتراضات آمریکا فراتر از نژادپرستی است

مرصادنیوز: یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: عتراضات آمریکا فراتر از نژادپرستی و اعتراض بع بی عدالتی و ناکارآمدی نظام حاکم است.

پربازدیدها