کد مطلب: 388094
دوشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۱ - ۱۴:۷

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کرمانشاه خبر داد

راه‌اندازی مجموعه توانمندسازی بهبودیافتگان اعتیاد در کرمانشاه

مرصادنیوز: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه مجموعه توانمندسازی اشتغال و صیانت از بهبودیافتگان اعتیاد در استان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، علی شمشیری ظهر امروز دوشنبه در آئین رونمایی از طرح یاری گران زندگی با محوریت توانمندسازی سفیران پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی ویژه کارکنان که در تالار شهید مفتح کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: در کشور و نظام جمهوری اسلامی با احتساب سالهای قبل از انقلاب حدود ۱۰۰ سال در حوزه مبارزه با مواد مخدر و پیکار با سوداگران مرگ فعالیت هایی صورت گرفته است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه افزود: عمده فعالیت ها در حوزه مبارزه با مواد مخدر به پس از سالهای انقلاب بر می گردد که به طور جدی با این معضل مبارزه می شود.

این مسئول گفت: از ابتدای انقلاب تا به امروز حدود ۴ هزار شهید در مسیر مبارزه با مواد مخدر تقدیم شده و بیش از ۱۲ هزار جانباز در مقابله با مافیای مواد مخدر که استکبار پشت آن پنهان شده، جانفشانی کرده‌اند که این نشان از اهمیت این مساله دارد.

شمشیری درباره وضعیت استان کرمانشاه در حوزه مواد مخدر گفت: در سالهای گذشته استان کرمانشاه در زمینه مصرف مواد مخدر همواره جزو استان‌های با مصرف بالا محسوب می شد و میزان مصرف این مواد در کرمانشاه از میانگین کشور بالاتر بود.

وی ادامه داد: اما با اقدامات خوبی که در این راستا انجام شده است در حال حاضر به استان‌های با میزان مصرف متوسط رسیده‌ایم و شورای مبارزه با مواد مخدر استان ما طی این سالها جزو استان‌های اول است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: کشور ما با داشتن مرز مشترک با افغانستان -که تولید کننده درصد بسیاری از تریاک جهان است- در گذشته ۲۰۰ تا ۳۰۰ تن تولید داشت اما با حمایتهای نظام استکبار در این کشور امروز تولید تریاک در افغانستان از مرز ۱۰ هزار تن گذشته است.

این مسئول با بیان اینکه درمان ۱۳ برابر کارهای فرهنگی برای ما هزینه دارد، افزود: با توجه به دستوالعمل باید بیش از ۵۰ درصد اعتبارات در حوزه پیشگیری هزینه شود این امر در ستاد مبارزه با مواد مخدر عملیاتی می شود.

وی ادامه داد: معتادانی که مورد درمان قرار می گیرند پس از درمان کسی حاضر نیست به آنها کاری را واگذار کند لذا به این منظور ما بدنبال اشتغال آفرینی برای این جامعه هدف پس از درمان هستیم.

شمشیری از ایجاد یک اردوگاه برای نگهداری این افراد در استان خبر داد و گفت: طبق تصمیماتی که در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه و با اجازه وزیر کشور داشتیم قرار است اردوگاه متروکه ای در شهرستان کنگاور را برای ایجاد یک مجموعه توانمند سازی اشتغال و صیانت از بهبود یافتگان تبدیل کنیم.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

کارشناس مسائل بین‌الملل:

اعتراضات آمریکا فراتر از نژادپرستی است

مرصادنیوز: یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: عتراضات آمریکا فراتر از نژادپرستی و اعتراض بع بی عدالتی و ناکارآمدی نظام حاکم است.

پربازدیدها