کد مطلب: 388107
دوشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۱ - ۱۹:۳۰

رییس سازمان بسیج حقوقدانان کرمانشاه مطرح کرد:

اعتماد عمومی خط‌قرمز حقوقدانان بسیجی/ اشرافی‌گران نباید پستی داشته باشند

مرصادنیوز: رییس سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه اعتماد عمومی را خط‌قرمز حقوقدانان بسیجی برشمرد و گفت: اشرافی‌گران نباید پستی داشته باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، رسول بهرامی پور عصر امروز در همایش «مبارزه با فساد، اشرافی‌گری و عدالتخواهی» که به همت سازمان بسیج حقوقدانان استان برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران در طول تاریخ پرفراز و شیب خود درگیر فتنه‌ها و توطئه‌های فراوانی بوده که حضور باصلابت مردم در تمام عرصه‌ها این توطئه‌ها را نقش برآب کرده است.

وی افزود: مردم انقلابی انتظار دارند که مسئولین نظام اسلامی هم انقلابی و اسلامی باشند، لذا فساد زیبنده نظام اسلامی نیست و وجود آن هم در این نظام پذیرفتنی هم نیست.

رییس سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه بیت‌المال مسلمین را امانتی در دست مسئولان دانست و تصریح کرد: اشرافیت و روحیه تجملگرایی نباید بین دستگاه‌های نظام اسلامی باشد.

بهرامی پور ادامه داد: اصل اعتماد عمومی بین مردم و حاکمیت یکی از دستاوردهای مهم انقلاب است و هرکس در هر جایگاهی بخواهد آنرا خدشه‌دار کند حقوقدانان بسیجی حتما با آنها مقابله خواهند کرد.

وی یکی از راه‌های مقابله با فساد را گفتمان‌سازی بیان کرد و افزود: امر به معروف و نهی از منکر در بسیاری از جاها نسبت به مسئولین تعطیل شده است و پیگیری نمی‌شود.

رییس سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه گفت: حیف و میل بیت‌المال ضربه به نظام است و همه باید به این موضوع مهم ورود کنیم و حساس باشیم، قانون حمایت از آمران به معروف هم پشتوانه خوبی برای مقابله نیروهای ارزشی در این حوزه است.

بهرامی‌پور بیان داشت: ما در سازمان بسیج حقوقدانان هم به جد پیگیر این موضوع هستیم و با هر شخصیتی در هر جایگاهی در فساد غوطه‌ور باشد با گفتمان سازی مقابله خواهیم کرد.

وی با اشاره به خنثی شدن توطئه‌های دشمنان اظهار داشت:‌ دشمنان با شکست نقشه‌هایشان امروز در پی نفوذ هستند و قصد دارند با ترویج فساد و اشرافی‌گری جامعه اسلامی را منحرف کنند، اما راه به جایی نخواهند برد.

رییس سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه ادامه داد: آنها امید دارند که با ترویج فساد کارهای خود را پیش ببرند، اما انقلاب با آرمان تمدن‌سازی به راه خود ادامه می‌دهد.

بهرامی‌پور عنوان کرد: به مسئولین توصیه می‌کنیم که این فرصت را برای خدمت به ولی‌نعمتان خود غنیمت شمارند و مکتب امامین انقلاب را برای خدمت به مردم سرلوحه کارهای خود قرار دهند.

وی فرمان هشت ماده‌ای مقام معظم رهبری در مقابله با فساد را بسیار کارساز برشمرد و تصریح کرد: این فرمان باید یک منشور برای مبارزه با فساد باشد و حقوقدانان بسیجی در این زمینه باید خط‌شکن باشند.

رییس سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه گفت: بی‌تردید عرصه مبارزه با فساد میدان خطرناکی است، اما فرزندان انقلاب بدون توجه به خطرات به آن ورود خواهند کرد.

بهرامی‌پور با بیان اینکه مدیریت ایثارگرانه و جهادی دستگاه قضا مقتدرانه مبارزه با فساد را آغاز کرده است، گفت: آن عده‌ای هم که مبارزه با فساد را حزبی و جناحی می‌دانند حتما خود، بستگان یا وابستگانشان در فساد غوطه‌ور هستند.

وی خاطرنشان کرد:‌ امروز جریان فساد و اشرافی‌گری در مقابل جریان ارزشی قرار دارد که وظیفه نیروهای انقلابی در این تقابل دوچندان شده است.

رییس سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه مطالبه‌گری را یکی از راه‌های مقابله با فساد در جاهای مختلف برشمرد و ادامه داد: نباید بنشینیم که دستگاه قضا ورود کند، چون به فرموده رهبر معظم انقلاب قوه قضاییه باید خط آخر مقابله باشد.

بهرامی‌پور بر پیشگیری از ایجاد فساد و گزارش تخلفات تاکید کرد و گفت: در قانون پیش‌بینی شده است اگر مدیری در دستگاهی متوجه فسادی شد باید آنرا گزارش دهد و کسانی که در این زمینه کوتاهی می‌کنند ابتدا در مقابل خداوند و شهدا و در نهایت در مقابل دستگاه قضا باید پاسخگو باشد.

وی تصریح کرد: در کرمانشاه روحیه مبارزه با فساد ایجاد شده است و مردم باید از فرزندان انقلابی خود حمایت کنند تا ریشه آنهایی که ترویج فساد می‌کنند را برکنند و فضا را برای خدمت‌رسانی هموار کنند.

رییس سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه با تصریح اینکه اشرافی‌گران نباید پستی داشته باشند، گفت: عدالت اجتماعی تاکید رهبر معظم انقلاب است و مسئولین هم باید تمکین کنند و آنرا سرلوحه کار خود قرار دهند.

بهرامی‌پور بیان داشت: آنهایی که به باندهای قدرت و ثروت متصل هستند نباید از خدمات اجتماعی بیشتری برخوردار باشند و همه در این زمینه یکسان هستند.

وی افزود: امروز مردم در تمام عرصه‌ها خود را اثبات کرده‌اند و مسئولین ما هم در مقام عمل باید به تکلیف خود عمل کنند و بیشترین سهم آنها هم حفظ حقوق عامه است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

کارشناس مسائل بین‌الملل:

اعتراضات آمریکا فراتر از نژادپرستی است

مرصادنیوز: یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: عتراضات آمریکا فراتر از نژادپرستی و اعتراض بع بی عدالتی و ناکارآمدی نظام حاکم است.

پربازدیدها