سرویس: تازه های سایت کد خبر: 388499 ۲۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸

ادامه بارش‌ها در استانهای کشور

مرصادنیوز: ضیاییان گفت: امروز در برخی مناطق شمال شرق و ارتفاعات البرز شرقی بارش پراکنده باران و برف و در شرق سواحل دریای خزر بارش باران پیش بینی می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، صادق ضیاییان مدیرکل مرکز پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی درباره آخرین وضعیت آب و هوای کشور اظهار کرد: امروز در برخی مناطق شمال شرق و ارتفاعات البرز شرقی بارش پراکنده باران و برف و در شرق سواحل دریای خزر بارش باران پیش بینی می‌شود. ضمن آنکه در استان‌های هرمزگان، تنگه هرمز، سواحل شرقی استان هرمزگان، جنوب بوشهر و کرمان، برخی مناطق سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد دور از انتظار نیست.
وی از تداوم بارش طی روز سه شنبه در جنوب و جنوب شرق کشور خبر داد و گفت: بنابر بولتن‌های هواشناسی در ساعات بعدازظهر روز سه شنبه در استان‌های هرمزگان، بوشهر، جنوب فارس، جزایر خلیج فارس، تنگه هرمز و سواحل شرقی هرمزگان بارش و رعد و برق شدت خواهد داشت.
 
ضیاییان ادامه داد: روز چهارشنبه در خلیج فارس و دریای عمان، استان سیستان و بلوچستان و برخی مناطق خراسان جنوبی و کرمان بارش پراکنده رخ می‌دهند و در دامنه‌های زاگرس مرکزی در کردستان، کرمانشاه، همدان، زنجان، قزوین و ارتفاعات البرز مرکزی باران و برف پیش بینی می‌شود.
 
این مقام مسئول از وقوع بارش پراکنده در شمال شرق در ایام پایانی هفته خبر داد و گفت: از اواخر وقت روز پنج شنبه با ننفوذ سامانه بارشی به غرب کشور، بارش پراکنده باران در نوار غربی کشور پیش بینی می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه سامانه بارشی روز جمعه در اکثر مناطق کشور فعال است، بیان کرد: روز جمعه فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی و اکثر مناطق کشور منجر به بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در مناطق سردسیر بارش برف می‌شود.
 
مدیر کل مرکز پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز جمعه سامانه بارشی از شرق کشور خارج می‌شود، افزود: روز شنبه در شمال شرق، دامنه‌های زاگرس مرکزی در غرب کشور بارش پراکنده رخ خواهد داد.
 
ضیاییان در پایان درباره آخرین وضعیت آب و هوای تهران تصریح کرد: امروز پدیده غالب استان تهران وزش باد بوده که بدین ترتیب هوای تهران کاملا پاک می‌شود.
 
انتهای پیام/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها