سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 388528 ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹

لاریجانی خبر داد:

آبرسانی به جمعیت ۱۰ میلیونی روستاهای کشور تا پایان دولت دوازدهم

مرصادنیوز: رییس مجلس شورای اسلامی از آبرسانی به جمعیت ۱۰ میلیونی روستاهای کشور تا پایان دولت دوازدهم خبر داد.

آبرسانی به جمعیت ۱۰ میلیونی روستاهای کشور تا پایان دولت دوازدهم

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،  علی لاریجانی صبح امروز در مراسم افتتاح طرح آبرسانی به ۵۵ روستای استان کرمانشاه اظهار داشت: یکی از دغدغه های مهم در کشور ما  این است که در  فضای غبارآلود موجود سبب شده خدمات صورت گرفته به خوبی دیده نشود.

وی افزود: رویکرد نظام آبادانی روستاها بوده است و فلسفه تشکیل جهاد سازندگی به دستور امام راحل نیز این بود که محرومیتی که رژیم گذشته در روستاها و شهرها به وجود آورده بود برداشته شود؛ در آن زمان فقط چند شهر آباد بوده و مابقی به گونه ای رها شده بودند این در حالی است که از منابع نفتی می شد نهایت استفاده صورت گیرد.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بحث آبرسانی به روستاها و جاده کشی هزینه های بسیاری در بر داشت، افزود: اما در طول انقلاب کار بزرگی صورت گرفت و این اقدامات انجام شد؛ در شرایطی که جنگ و مشکلات اقتصادی زیادی بر ایران حاکم کردند در این شرایط هم مدیران کشور برای آبادانی ایران و نقاط محروم تلاش های زیادی داشتند که این آبرسانی به روستاها تنها گوشه ای از آن اقدامات است.

آبادانی در کشور رها نشده است

لاریجانی بیان داشت: این کار را در شرایط سخت و تحریم های جدی انجام دادیم تا نشان دهیم آبادانی در کشور رها نشده است.

وی گفت: برخی از خدمات با تصمیمات نمایندگان و تفکرات آنها سامان میگیرد؛ طی چند سال اخیر در زمان تعیین بودجه منابعی را برای آبرسانی روستاها قرار دادیم و در این راستا رهبر معظم انقلاب اجازه دادند از صندوق توسعه ملی آنرا مهیا کنیم تا مشکلات آبرسانی روستاها حل و فصل شود.

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تا سال ۹۲ فقط ۹۰۰ هزار نفر در روستاها از آبرسانی بهره مند شده بودند، اما از آن زمان تاکنون توانستیم به ۶ میلیون نفر آبرسانی کنیم که این به برکت تصمیمات مجلس است و امیدواریم تا آخر دولت دوازدهم به ۱۰ میلیون نفر برسد.

لاریجانی ادامه داد: از دیگر اقدامات نمایندگان در این دوره در حوزه های آبرسانی، گازرسانی و توسعه مسائل بهداشت و درمان کارهای بزرپگی انجام شده است اگرچه مضیقه هایی در این راه داشتیم اما با سازش باید این اقدامات انجام شود چرا که با شعار چیزی حل و فصل نمی شود.

وی همچنین اظهار داشت: مدیران فعال را باید حمایت کنیم تا انگیزه خدمت به مردم داشته باشند و در این راستا از منفی بافی بپرهیزیم چراکه سمی مهلک است؛ ملت ما در شرایط سخت و با استقامت توانستند عزم دشمن را بشکنند و این کار را با هم افزایی انجام دهند، لذا به جای منفی بافی باید همفکری و هم افزایی را افزایش دهیم چرا که منفی بافی ثمری برای کشور ندارد.

انتخابات امری مبارک است

رییس مجلس شورای اسلامی اشاره ای به انتخابات پیش رو داشت و گفت: وقتی ملت موفق می شود که ید واحده باشند و نهادهای نظام را تخریب نکنند برای هر انتخابات نباید دستگاه ها را تخریب کنند انتخابات امری مبارک است که نتیجه قیام مردم بوده که سرنوشت خود را تعیین کنند لذا ادب انتخاباتی باید رعایت شود.

لاریجانی تصریح کرد: در یک فضای معقول برای بالا بردن توان ملی می توان اقدامات شایسته ای را انجام دهیم.

وی تاکید کرد: مدیران در مناطقی که مشکلات بیشتری وجود دارد حضور یابند و نسبت به رفع آنها نهایت تلاش را به کار گیرند رسانه ها نیز در این راستا کمک کنند که خدمات را به اطلاع مردم برسانند تا بدانند نظام جمهوری اسلامی در شرایط سخت هم فعال کار می کنند.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود:  مردم روستا در اجرای طرح هادی روستایی و آسفالت کوچه ها و معابر و فاضلاب روستایی تقاضایی داشتند که امیدواریم بتوانیم در راستای حل آنها قدم برداریم.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها