کد مطلب: 388590
چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۲۰ - ۹:۱۵

استاندار کرمانشاه:

کرمانشاه بهشتی برای سرمایه‌گذاران است

مرصادنیوز: استاندار کرمانشاه با اشاره به ظرفیت ویژه این استان در منطقه غرب گفت: با توجه به قابلیت ها و مشوق های موجود کرمانشاه بهشتی برای سرمایه‌گذاران است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد و به نقل از استانداری کرمانشاه، هوشنگ بازوند در دیدار با سفیر ایتالیا به ظرفیت های ویژه ی این استان در منطقه غرب اشاره کرد و اظهار داشت: جاذبه های گردشگری استان به عنوان ثروتی عظیم می تواند زمینه ساز توسعه پایدار شود و همین امر بسیار مورد توجه سرمایه گذاران خارجی نیز قرار گرفته است.

وی ضمن تشکر از حضور سفیر ایتالیا در مراسم افتتاحیه واحد نخست بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی دالاهو گفت: بهره مندی این واحد از تکنولوژی کشور ایتالیا و سطح همکاری های اقتصادی و تجاری نشان از روابط پایدار و مطلوبی است که قابلیت توسعه و گسترش نیز دارد.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: علی رغم تحریم های ظالمانه آمریکا در بسیاری از بخش های صادارتی نیز پیشرفت داشته ایم و می توان رشد ٤٥ درصدی صادرات به کشور عراق را ناشی از رونق مناسب تولید داخلی دانست.

مدیر ارشد استان بیان داشت: ما نگران تحریم امریکایی ها نخواهیم بود و اعلام می کنیم در شرایطی با امنیت بالا و ریسک سرمایه گذاری پایین، زمینه فعالیت و همکاری مطلوب فراهم است.

بازوند در پاسخ به سوال سفیر ایتالیا در خصوص معرفی ظرفیت های اقتصادی، گردشگری و تجاری گفت: استان کرمانشاه ثروتمند و دارای پتانسیل ها و قابلیت های مناسبی به ویژه در حوزه گردشگری است و برای توسعه این بخش سندهای گردشگری تدوین شده است.

وی در ادامه از ظرفیت های بخش کشاورزی نیز سخن گفت و افزود: امکانات و تسهیلات خوبی در حوزه کشاورزی نیز برای متقاضیان سرمایه گذاری با رویکرد تولید محصولات صادرات محور و مورد نیاز بازار عراق فراهم است.

جوزپه پرونه سفیر ایتالیا نیز در این دیدار به تمایل و رغبت سرمایه گذاران ایتالیایی برای همکاری در ایران اشاره کرد و بیان داشت: از مشارکت صورت گرفته در حوزه تجهیزات و تکنولوژی نیروگاه دالاهو می توان به عنوان دلیلی بر اثبات عدم تأثیرگذاری تحریم های امریکا بر روابط مشترک ایران و ایتالیا نام برد.

وی افزود: البته کرمانشاه بسیار غنی و مطلوب است و ماهم نشان داده ایم که علاوه بر همکاری های اقتصادی در حوزه های فرهنگی و تبادل دانش و تجربه نیز با محوریت دانشگاه های سطح استان با همکاری با میراث فرهنگی اهتمام و تمایل داشته ایم.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان حج:

ایستادگی ملت ایران آمریکا را عصبانی کرده و برای دنیا جذاب است

مرصادنیوز: آیت الله خامنه‌ای مبانی تفکر اسلامی و تشریح مصادیق آن از جمله ایستادگی جمهوری اسلامی را برای دنیا جذاب خواندند و گفتند: علت عصبانیت آمریکایی‌ها از ملت ایران، جذابیت ناشی از تصویر ایستادگی یک نظام مستقل در مقابل یک قلدر سر گردنه است که باید از این جاذبه برای نشر و توسعه حقیقت اسلام و ملت ایران استفاده کرد.

پربازدیدها