کد مطلب: 388591
چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۲۰ - ۱۰:۳۰

مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه عنوان کرد

تحصیل بیش از ۳۹۰۰ دانش‌آموز در مدارس استثنایی کرمانشاه

مرصادنیوز:مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: ۳۹۰۰ دانش‌آموز در مدارس استثنایی این استان مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، مجید یزدان پناه امروز چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمانشاه که با حضور رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در استانداری برگزار شد، تعداد دانش آموزان با نیازهای ویژه مدارس استان را ۱۵۴۱ نفر عنوان کرد و اظهار داشت: همچنین تعداد دانش آموزان تلفیقی- فراگیر ۲۳۷۶ نفر هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه افزود: تعداد کل دانش آموزان تحت پوشش آموزش و پرورش استثنایی در استان کرمانشاه ۳۹۱۷ نفر هستند که به این منظور ۴۱۵ پرسنل به‌کارگیری شده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: در استان کرمانشاه تعداد کل مراکز و مدارس مستقل و همچنین کلاس های ضمیمه ۷۶ مرکز است.

یزدان پناه گفت: میزان اعتبار جذب شده جهت خدمات به دانش آموزان با نیازهاهای ویژه در استان شامل تهیه سمعک، ویلچر، عینک و ... مبلغ ۸۵۰ میلیون ریال است.

لزوم راه اندازی مجتمع شبانه روزی حرفه آموزی دانش آموزان استثنایی در شهرستان جوانرود

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه بیان داشت: با توجه به عدم وجود مرکز پیش حرفه ای و متوسطه حرفه ای ویژه دانش آموزان با نیازهای ویژه ذهنی در مناطق محروم و مرزی استان کرمانشاه از جمله در شهرستان‌های ثلاث باباجانی، پاوه، نوسود و نودشه که موجب ترک تحصیل این گروه از دانش آموزان بعد از اتمام دوره ابتدایی می شود، ساخت، تجهیز و راه اندازی مجتمع شبانه روزی حرفه آموزی دانش آموزان استثنایی در شهرستان جوانرود لازم و ضروری است.

این مسئول ادامه داد: اعتبار لازم جهت انجام این کار ۵ میلیارد تومان تخمین زده شده است البته با توجه به تورم این مبلغ نیاز به بازنگری دارد.

یزدان پناه تصریح کرد: همچنین با توجه به آمار بالای ۲۳۰ دانش آموز نیازهای ویژه ذهنی دختر و پسر در محدوده جغرافیایی شمال شهر کرمانشاه وجود تنها مرکز نیازهای ویژه ذهنی نیکان که به صورت چرخشی و در دو شیفت به ارائه خدمت می‌پردازد ساخت و تجهیز مدرسه ۱۰ کلاس دانش آموزان با نیازهای ویژه ذهنی در این منطقه از شهر کرمانشاه نیز بسیار ضروری است.

وی بیان داشت: اعتبار مورد نیاز برای ساخت و تجهیز این مرکز ۳ میلیارد تومان برآورد شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه همچنین خواستار افزایش کمک هزینه ایاب و ذهاب برای جامعه هدف شد و افزود: به این منظور درخواست تخصیص کمک هزینه یک میلیارد و یکصد میلیون تومان را داریم البته سال گذشته در حدود یک میلیارد تومان هزینه سرویس ایاب و ذهاب به دانش‌آموزان استثنایی پرداخت شد.

یزدان پناه به آمار رو به رشد دانش آموزان دارای معلولیت طیف اتیسم در استان کرمانشاه اشاره کرد و بیان داشت: عدم وجود مدرسه‌ای متناسب با استانداردهای آموزشی، تربیتی و توانبخشی بهینه و مناسب که پذیرای دانش آموزان این گروه در کل استان باشد احداث و تجهیز مرکز جامع ۲۰ کلاس‌های آموزشی و توانبخشی اتیسم در این استان را ضروری کرده است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان حج:

ایستادگی ملت ایران آمریکا را عصبانی کرده و برای دنیا جذاب است

مرصادنیوز: آیت الله خامنه‌ای مبانی تفکر اسلامی و تشریح مصادیق آن از جمله ایستادگی جمهوری اسلامی را برای دنیا جذاب خواندند و گفتند: علت عصبانیت آمریکایی‌ها از ملت ایران، جذابیت ناشی از تصویر ایستادگی یک نظام مستقل در مقابل یک قلدر سر گردنه است که باید از این جاذبه برای نشر و توسعه حقیقت اسلام و ملت ایران استفاده کرد.

پربازدیدها