سرویس: اجتماعی کد خبر: 388591 ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰

مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه عنوان کرد

تحصیل بیش از ۳۹۰۰ دانش‌آموز در مدارس استثنایی کرمانشاه

مرصادنیوز:مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: ۳۹۰۰ دانش‌آموز در مدارس استثنایی این استان مشغول به تحصیل هستند.

تحصیل بیش از ۳۹۰۰ دانش‌آموز در مدارس استثنایی کرمانشاه

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، مجید یزدان پناه امروز چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمانشاه که با حضور رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در استانداری برگزار شد، تعداد دانش آموزان با نیازهای ویژه مدارس استان را ۱۵۴۱ نفر عنوان کرد و اظهار داشت: همچنین تعداد دانش آموزان تلفیقی- فراگیر ۲۳۷۶ نفر هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه افزود: تعداد کل دانش آموزان تحت پوشش آموزش و پرورش استثنایی در استان کرمانشاه ۳۹۱۷ نفر هستند که به این منظور ۴۱۵ پرسنل به‌کارگیری شده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: در استان کرمانشاه تعداد کل مراکز و مدارس مستقل و همچنین کلاس های ضمیمه ۷۶ مرکز است.

یزدان پناه گفت: میزان اعتبار جذب شده جهت خدمات به دانش آموزان با نیازهاهای ویژه در استان شامل تهیه سمعک، ویلچر، عینک و ... مبلغ ۸۵۰ میلیون ریال است.

لزوم راه اندازی مجتمع شبانه روزی حرفه آموزی دانش آموزان استثنایی در شهرستان جوانرود

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه بیان داشت: با توجه به عدم وجود مرکز پیش حرفه ای و متوسطه حرفه ای ویژه دانش آموزان با نیازهای ویژه ذهنی در مناطق محروم و مرزی استان کرمانشاه از جمله در شهرستان‌های ثلاث باباجانی، پاوه، نوسود و نودشه که موجب ترک تحصیل این گروه از دانش آموزان بعد از اتمام دوره ابتدایی می شود، ساخت، تجهیز و راه اندازی مجتمع شبانه روزی حرفه آموزی دانش آموزان استثنایی در شهرستان جوانرود لازم و ضروری است.

این مسئول ادامه داد: اعتبار لازم جهت انجام این کار ۵ میلیارد تومان تخمین زده شده است البته با توجه به تورم این مبلغ نیاز به بازنگری دارد.

یزدان پناه تصریح کرد: همچنین با توجه به آمار بالای ۲۳۰ دانش آموز نیازهای ویژه ذهنی دختر و پسر در محدوده جغرافیایی شمال شهر کرمانشاه وجود تنها مرکز نیازهای ویژه ذهنی نیکان که به صورت چرخشی و در دو شیفت به ارائه خدمت می‌پردازد ساخت و تجهیز مدرسه ۱۰ کلاس دانش آموزان با نیازهای ویژه ذهنی در این منطقه از شهر کرمانشاه نیز بسیار ضروری است.

وی بیان داشت: اعتبار مورد نیاز برای ساخت و تجهیز این مرکز ۳ میلیارد تومان برآورد شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه همچنین خواستار افزایش کمک هزینه ایاب و ذهاب برای جامعه هدف شد و افزود: به این منظور درخواست تخصیص کمک هزینه یک میلیارد و یکصد میلیون تومان را داریم البته سال گذشته در حدود یک میلیارد تومان هزینه سرویس ایاب و ذهاب به دانش‌آموزان استثنایی پرداخت شد.

یزدان پناه به آمار رو به رشد دانش آموزان دارای معلولیت طیف اتیسم در استان کرمانشاه اشاره کرد و بیان داشت: عدم وجود مدرسه‌ای متناسب با استانداردهای آموزشی، تربیتی و توانبخشی بهینه و مناسب که پذیرای دانش آموزان این گروه در کل استان باشد احداث و تجهیز مرکز جامع ۲۰ کلاس‌های آموزشی و توانبخشی اتیسم در این استان را ضروری کرده است.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها