سرویس: فرهنگ و هنر کد خبر: 388655 ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۱

سردار ریحانی:

اربعین حسینی چشمه جوشان اعتقادات دینی و انقلابی ما است

مرصادنیوز: فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه گفت: عاشورا و اربعین حسینی چشمه جوشان عرفان، اعتقادات دینی و انقلابی ما است.

اربعین حسینی چشمه جوشان اعتقادات دینی و انقلابی ما است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، سردار بهمن ریحانی صبح امروز در همایش تجلیل و تکریم از دست اندرکاران و خادمین اربعین حسینی، اظهار داشت: خداوند متعال را شاکریم که فرصتی به استان کرمانشاه و این مردم عنایت کرد تا جدای از زیارت امام حسین(ع) با زبان و روح خود فضایی را به وجود بیاورند که عملا خادم زائران آن امام بزرگوار(ع) باشند.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه بیان کرد: حلاوت و شیرینی خادمی برای زائرین کمتر از زیارت امام حسین(ع)  نبوده است.

 سردار ریحانی افزود: زیارت امام حسین(ع) در روایات و احادیث جایگاه ویژه ای دارد تا جایی که برای کسی حج واجب بر عهده او نباشد اولویت زیارت، زیارت امام حسین(ع) است.

وی با تاکید بر اینکه این مسیری پرفروغ و روشن برای رسیدن به خداوند است، افزود: عاشورا و اربعین چشمه جوشان عرفان و اعتقادات دینی و انقلابی ما است.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با بیان اینکه خادمی زائران امام حسین(ع) فرصت خوبی بوده است، گفت: خداوند نعمت و نگاه ویژه ای به ما داشته تا بتوانیم به زائران خدمت کنیم.

وی عنوان کرد: کسانی که در این مسیر قدم گذاشتند هیچ نگاه دنیوی نداشتند، خداوند نیز به آن ها نگاه می کند و آن ها را مورد توجه قرار می دهد.

سردار ریحانی با اعلام اینکه هیچ فردی در این فضا نگاه و زاویه دنیوی نداشته است، خاطرنشان کرد: آن دو هفته از بهترین و زیباترین روزهای عمر همه خادمین بود.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه بیان داشت: خواهران با محدودیت هایی که در رفت و آمد داشتند، صحنه های زیبایی را آفریدند و اقدامات شایسته ای انجام دادند که قابل تقدیر است.

سردار ریحانی با تاکید بر اینکه نیت همه خادمان همگی برای رضای خداوند و امام حسین(ع) بود، گفت: امیدواریم این بستر و زمینه به صورت مداوم برای استان وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه امیدواریم این مسیر همیشه باز باشد، افزود:هم حق استان کرمانشاه است و هم این استان نیازمند بود که این چشمه جوشان همواره در جوشش باقی بماند.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در گذشته تنها یک مسیر در کشور برای سفر به عتبات عالیات باز بوده و آن هم کرمانشاه بوده است.

وی عنوان کرد: در این سالها که مرز خسروی باز نشده غبطه عدم بازگشایی این مرز را می خوردیم.

سردار ریحانی خاطرنشان کرد: امیدواریم در سالهای آینده شاهد رونق تردد زائران باشیم و این فرصتی برای همگان خواهد بود.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها