سرویس: تازه های سایت کد خبر: 388681 19:12 - 1398/09/21

سهمیه‌های پذیرش در دانشگاه‌ها اصلاح می‌شود

مرصادنیوز: برای مرور مهمترین اخبار دانشگاهی طی یک هفته گذشته در حوزه آموزش و پژوهش با ما همراه باشید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از دانشجو، حوزه آموزش و پژوهش در هفته‌ای که گذشت با اخبار متنوع و فراوانی روبه رو بود که خلاصه‌ای از آن‌ها را می‌توانید در ادامه مرور کنید.

لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی ارائه شد

لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی و اصلاح قوانین مرتبط زیر عنوان «لایحه توزیع ناعادلانه فرصت‌ها و امکانات تحصیلی در آموزش عالی» از سوی وزیران علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دولت ارائه شد. این لایحه در سه صفحه مشتمل بر یک مقدمه و ۱۰ ماده تهیه و تدوین شده و با امضای منصورغلامی و سعید نمکی به دبیرخانه هیئت دولت ارسال شده است.

کاهش ۲۱ هزار نفری داوطلبان کنکور دکتری ۹۹ نسبت به دوره قبل

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بر اساس آمار نهایی ۱۷۵ هزار و ۱۰۰ داوطلب نسبت به ثبت نام در آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۹ اقدام کرده اند که این تعداد نسبت به آمار ۱۹۶ هزار و ۶۴۶ نفر داوطلب آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۸ تعداد ۲۱ هزار و ۵۴۶ نفر کاهش یافته است.

دفترچه سوالات آزمون کارآموزی وکالت سال ۹۸ منتشر شد

دفترچه سوالات آزمون پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت (کانون‌های وکلا دادگستری ایران) سال ۱۳۹۸ از هم‌اکنون بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفته است و کلیه شرکت‌کنندگان این آزمون در صورت علاقمندی می‌توانند نسبت به دریافت دفترچه سوالات و مشاهده آن اقدام کنند.

بیش از ۷۶ هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ ثبت‌نام کردند

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش گفت: ثبت‌نام برای شرکت در آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور از روز شنبه ۱۶ آذر ماه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org آغاز شده است و تا روز چهارشنبه ۲۰ آذر ۹۸ تعداد ۷۶ هزار و ۴۲۱ نفر در آزمون ثبت نام کرده اند.

کارت آزمون فراگیر ارشد پیام نور منتشر شد

آزمون دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور سال ۱۳۹۸ روز جمعه ۲۲ آذر ۹۸ با حضور ۶۵ هزار و ۷۷۰ داوطلب برگزار می‌شود. از این تعداد ۳۴ هزار و ۶۶۶ داوطلب زن و ۳۱ هزار و ۱۰۴ داوطلب مرد هستند. کارت شرکت در آزمون کلیه داوطلبان از هم‌اکنون برای مشاهده و پرینت بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفته شد.

رشته‌های جدید مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش بدون کنکور اعلام شد

رشته‌های جدید برای مرحله تمدید پذیرش در رشته‌های تحصیلی صرفا با سوابق تحصیلی دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام‌نور، غیرانتفاعی، مجازی و پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ اعلام شد.

علاقمندان می‌توانند براساس جداول حاوی اطلاعات رشته محل‌ها و اطلاعیه‌های ۱۹ آذر و ۲۷ آبان ۹۸ و شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای منتشره در سایت سازمان سنجش، ضمن مشخص کردن رشته و موسسه آموزش عالی مورد علاقه خود، با همراه داشتن مدارک و موارد اعلام شده حداکثر تا تاریخ ۳۰ دی ماه ۹۸ به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی محل پذیرش رشته مورد تقاضا مراجعه کنند.

جزئیات دوازدهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی منتشر شد

جزئیات دوازدهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی اعلام شده است و دانشجویان علوم پزشکی می‌توانند بر اساس زمان بندی اعلام شده در این دوره ثبت نام و شرکت کنند. اسامی دانشجویان از سوی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی در اول اسفندماه ۹۸ به دبیرخانه المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی اعلام می‌شود.

نتایج آزمون EPT آذرماه دانشگاه آزاد اعلام شد

نتایج آزمون EPT آذر ماه ۹۸ دانشگاه آزاد اعلام شد و تمام داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سامانه مرکز سنجش و پذیرش به نشانی http://English.iau.ac.ir/ept از نتیجه این آزمون آگاهی یابند.

دانشگاه علوم پزشکی تهران از مقطع کارشناسی دانشجو می‌پذیرد

ثبت‌نام در سیزدهمین دوره پذیرش دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مقطع کارشناسی سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ از روز یکشنبه اول دی ۹۸ آغاز می‌شود و تا پایان وقت روز سه شنبه اول بهمن ماه ۹۸ ادامه دارد. داوطلبان می‌توانند با ورود به سایت education.tums.ac.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

تکمیل ظرفیت کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد تا ۳۰ دی ادامه دارد

ثبت‌نام تکمیل ظرفیت پذیرش براساس سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی ناپیوسته که از ۳۰ آبان آغاز شده بود، تا روز ۳۰ دی ماه ادامه دارد. متقاضیان پذیرش در این مقطع می‌توانند با مراجعه به سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.net نسبت به دریافت دفترچه حاوی رشته / محل‌ها اقدام و مطابق تقویم زمانی اعلام شده جهت تکمیل فرآیند ثبت‌نام، به واحد‌های دانشگاهی مورد نظر خود مراجعه کنند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها