سرویس: تازه های سایت کد خبر: 390997 ۲۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹

حاج قاسم درباره سپاه چه گفت؟

مرصادنیوز: حاج قاسم در ارتباط با سپاه گفت: مردم، به اعمال من و امثال من نگاه نکنید، سپاه بهشت است که استشمام می‌شود. سپاه معراج شهدا و مجاهدین است.

حاج قاسم درباره سپاه چه گفت؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از  تسنیم , دی ماه امسال روزهای تلخ و شیرین زیادی را در خود به یادگار دارد و در شرایطی که به روزهای پایانی و سرد این ماه نزدیک می‌شویم یادآوری برخی اتفاقات خالی از لطف نیست.

ترور ناجوانمردانه سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و تعدادی از یاران و همرزمان این فرمانده سرافراز جهان اسلام به دست آمریکا از جمله تلخ‌ترین اتفاقات دی ماه امسال بود که حضور میلیونی مردم عزیز ایران در سراسر کشور در آئین تشییع سردار دل‌ها و وحدت، اتحاد و همدلی مردم ما در آن روزها آبی بر آتش این داغ بزرگ بود.

سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین در آسمان کشورمان که جان باختن ۱۷۶ انسان را به دنبال داشت از دیگر اتفاقات تلخ و ناگوار این روزها بود و در این شرایط شاهد هجمه‌های گسترده‌ای علیه سپاه پاسداران بودیم و عده‌ای در خارج و دست نشانده‌های آن‌ها در داخل تلاش می‌کردند تا بار دیگر تنور فتنه را در این کشور داغ کنند.

عده‌ای به بهانه‌های واهی به صحنه آمدند و برای قربانیان اشک تمساح ریختند و تلاش کردند تا از فضای موجود و عواطف و احساسات مردمی در جهت رسیدن به اهداف خود بهره ببرند و سپاه پاسدارانی که در تمامی سال‌ها پس از انقلاب در تمامی صحنه‌ها سینه خود را سپر آماج تیر دشمنان کرده بود تخریب کنند.

در این روزهاست که باید هوشیار باشیم و یادمان نرود ما همان مردمی بودیم که در آئین تشییع سردار سلیمانی به صحنه آمدیم و انزجار خود از آمریکا را فریاد زدیم، در فضای مجازی پست‌های جانسوز گذاشتیم و ...

همه این اتفاقات بهانه‌ای شد تا به سراغ بیانات حاج قاسم در مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان در حسینیه ثارالله کرمان در تاریخ ۲۸ مهرماه سال ۱۳۸۸ بروم.

یادآوری سخنان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که در کتاب "حاج قاسم" جستاری در خاطرات شهید حاج قاسمی منتشر شده در حال و هوای این روزهای ما خالی از لطف نیست.

حاج قاسم در این مراسم در ارتباط با سپاه اینگونه سخنرانی می‌کند:

سپاه بهشت است

والله، نه به عنوان اینکه من یک سپاهی‌ام، گرچه من از ارادتمندان سپاه هستم. سپاه که امروز در بعضی جاها مورد آماج تهمت و افتراء به دلیل دفاع از انقلاب هست، در کنار دیگر نیروهای مسلح که آن‌ها هم عزیز و ارزشمند هستند، پیوسته در دفاع از ملت و پیوسته در دفاع از این انقلاب و پیوسته در دفاع از ملت و پیوسته در دفاع از این انقلاب و پیوسته در دفاع از ارزش‌های این انقلاب، سینه خودش را سپر کرده و در تقدیم فرماندهان، خودش را در صف اول شهادت و در معرض شهادت قرار داده، سپاه مجموعه‌ای از منتظران شهادت است.

مردم، به اعمال من و امثال من نگاه نکنید، سپاه بهشت است که استشمام می‌شود. سپاه معراج شهداست. سپاه معراج مجاهدین است. سپاه محبوب امام (ره) است. امام (ره) نگاه کرد به سپاه و فرمود: من دست شما را می‌بوسم که دست خدا بالای آن است و اگر سپاه نبود، کشور نبود.

نگاه کرد به جبهه‌های سپاه و نیروهای مسلح فرمود: آن‌ها چه می‌کنند و بهتر است دم فرو بندم و خاضعانه و خاشعانه عرض کنم: السلام علیک یا خاصه اولیاء‌الله.

در جمع سپاه، در میان سپاه، هزاران اولیاء خاص خدا قرار دارد که ما آن‌ها را نمی‌شناسیم.

 
whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها