سرویس: سیاسی کد خبر: 392096 ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰

پمپاژ ناامیدی در اظهارات شاذ رییس کمیته ملی المپیک

انتقاد به وضع موجود در جشن پیروزی انقلاب؛ بدسلیقگی یا عناد؟!

مرصادنیوز: رییس کمیته ملی المپیک در شورای اداری استان کرمانشاه به ایراد سخنانی پرداخت که تماما سیاه‌نمایی از وضعیت کشور بود.

انتقاد به وضع موجود در جشن پیروزی انقلاب؛ بدسلیقگی یا عناد؟!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، سیدرضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک روز گذشته در سفری یک روزه مهمان کرمانشاه بود و چندین پروژه ورزشی را افتتاح کرد و سپس در شورای اداری استان حاضر شد و به ایراد سخنانی پرداخت که تماما سیاه‌نمایی از وضعیت کشور بود.

اصولا چه معنایی دارد که در روزهای سالگرد جشن بزرگ 41 سالگی انقلاب که همه جا صحبت از پیشرفت‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی است و با بیان این دستاوردها موج امید به جامعه تزریق می‌شود، یک مسئول دولتی با این اظهارات بی‌پایه و اساس پمپاژ ناامیدی می‌کند.

صالحی امیری که در کسوت ریاست کمیته ملی المپیک در شورای اداری حضور یافته بود در اظهاراتی بی‌ربط با برشمردن گسل‌هایی، اوضاع کشور را نگران کننده دانسته است!

وی با تخریب تمام دستاوردهای انقلاب در چهل ساله اخیر گفته است که آمارهای ۴ دهه اخیر نشان می دهد همواره افزایش فساد سیستمی داشته ایم، این در حالی است که کارشناسان معتقدند در سالهای اخیر و دولت روحانی چون برخورد با فساد در دولت خیلی جدی نیست این موضوع تعمیق شده است.

صالحی امیری گفته که در بدترین وضعیت آسیب های اجتماعی هستیم و با بیاناتی شاذ در مورد لزوم توزیع عادلانه منزلت، قدرت و مشارکت (در حالی که تمام نژادها و اقوام بر اساس قانون اساسی جایگاه مساوی دارند) آتش اختلافات قومی و قبیله ای را در آستانه انتخابات روشن کرده است.

رییس کمیته ملی المپیک همچنین مساله ناامیدی و فقدان نشاط اجتماعی را یکی از گسل‌های خطرناک کشور بیان کرده که باعث مهاجرت از ایران شده است! البته این در حالی است که بیشتر مهاجرت‌ و فرار مغزها به خاطر نبود شرایط ادامه فعالیت ناشی از فراهم نکردن بسترها توسط دولت‌های ناکارآمد است.

وی همچنین ادعا کرده است که در آینده نه چندان دور با تکانه‌های جدیدی روبرو خواهیم بود و مجموعه مطالعات نشان می دهد جامعه آبستن حوادث جدیدی است!

صالحی امیری گفته که باوری در جامعه شکل گرفته که ساختار اجتماعی و سیاسی کشور در دست نظام است و وقتی که حرف می‌زنند، فریادشان بلند نمی شود؛ این سخنان نسنجیده در حالی است که بالاترین مقام کشور بارها به مسئولان برای رفع مشکلات ریز و دشت مردم تاکید می‌کنند.

رئیس کمیته ملی المپیک همچنین شورش های آتی را برای جامعه ایران ترسیم کرده و حتی نقش دشمنان کشور را در حوادث اخیر تا حد زیادی کم‌رنگ کرده است.

افول شتابناک سرمایه اجتماعی در کشور ادعای دیگری بود که صالحی امیری مطرح کرده و گفته که سنجش های اخیر نشان می‌دهد بی‌اعتمادی افزایش فراگیر پیدا کرده است!

وی در این ادعای بدون سند و مدرکش همچنین بیان کرده که یک تحقیق میدانی نشان می‌دهد بی‌اعتمادی در کشور به مرز ۸۰ درصد رسیده است. این در حالی است که در مراسم تشییع شهید سردار سلیمانی کاملا خلاف این ادعا را همگان به چشم دیدند.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها