سرویس: اخبار استان کرمانشاه کد خبر: 392282 ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳

مدیرعامل آبفار کرمانشاه خبر داد:

بهره‌برداری از ۲۵ پروژه آبرسانی به روستاهای کرمانشاه تا پایان سال

مرصادنیوز: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه از بهره‌برداری از ۲۵ پروژه آبرسانی به روستاهای استان تا پایان امسال خبر داد.

بهره‌برداری از ۲۵ پروژه آبرسانی به روستاهای کرمانشاه تا پایان سال

فرامرز شوهانی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد اظهار داشت: ۲۵ پروژه آب رسانی به روستاها با اعتبار ۱۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان تا پایان سال در استان کرمانشاه به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه این پروژه یک هزار و ۲۰ خانوار و جمعیت ۴۱۴۰ نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد، افزود: در این راستا آبرسانی به روستای چرمله با یک روستا، ۲۵۰ خانوار و یک میلیارد تومان اعتبار و آبرسانی به چهار روستای مجتمع آبرسانی هفت آشیان سنقر با ۱۲۰ خانوار و یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه گفت: همچنین به دو روستا در مجتمع آبرسانی بشیرآباد با ۸۰ خانوار و ۲ میلیارد تومان اعتبار و پنج روستا در مجتمع آبرسانی کلکان با ۱۶۰ خانوار و ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار و پنج روستا در مجتمع آبرسانی شادمان با ۱۵۰ خانوار و ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار آبرسانی می‌شود.

این مسئول عنوان کرد: آبرسانی به پنج روستای مجتمع آبرسانی هفت آشیان کرمانشاه با ۱۵۰ خانوار و ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار و یک روستا در مجتمع آبرسانی روستای کلاش نهنگ با ۵۰ خانوار و یک میلیارد تومان اعتبار و دو روستا در مجتمع آبرسانی بانسولاب با ۶۰ خانوار و یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان نیز انجام خواهد شد.

شوهانی تصریح کرد: استان کرمانشاه دارای ۲۸۸۶ روستا است که از این تعداد ۲۵۸۹ روستا با ۱۴۱ هزار و ۵۹ خانوار و ۴۹۷ هزار و ۸۷۹ نفر جمعیت دارای سکنه هستند.

وی افزود: از تعداد روستاهای دارای سکنه ۲۲۴۳ روستای آن دارای تأسیسات آب بوده و مردم از نعمت آب سالم و بهداشتی برخوردار هستند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه عنوان کرد: ۹ هزار و ۵۹ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع و ۳۸۹ دستگاه پمپاژ در سطح استان کرمانشاه وجود دارد.

این مسئول ادامه داد: همچنین ۲۷۹ حلقه چاه و ۲۳۹ دهنه چشمه در مدار بهره برداری قرار دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه گفت: تعداد مخازن موجود در سطح استان ۹۵۵ باب با حجم ۱۲۵ هزار و ۶۸۸ متر مکعب و تعداد قنوات نیز ۹ رشته است.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها