سرویس: سیاسی کد خبر: 392839 ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۵

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد کرمانشاه:

تجربه مدیریت جهادی دلیل اعتماد به شورای ائتلاف بود

مرصادنیوز: مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد کرمانشاه با اشاره به اعتماد مردم به شورای ائتلاف گفت: نیروهای انقلابی تجربه های مدیریتی و کارهای جهادی زیادی انجام دادند برهمین مبنا مورد اعتماد مردم قرار گرفتند.

تجربه مدیریت جهادی دلیل اعتماد به شورای ائتلاف بود

حجت الاسلام مرتضی جلیلی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد با اشاره به اعتماد مردم به شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در انتخابات، اظهار داشت: این ائتلاف منشا وحدتی بود که نیروهای انقلابی را دور هم جمع کرد و در این میان هم افرادی بودند که جزو هیچ کدام از این جریان ها نبودند.

وی با بیان اینکه مبانی فکری و نظری اصولگرایان را به جریان انقلابی گری نزدیک‌تر می دانم، عنوان کرد: البته نمایندگان دو جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا وقتی روی کار امدند آسیب های جدی از نظر بحث مدیریتی، اجرایی و نمایندگی مجلس در آنها دیده شد بنابراین می توان گفت که در شورای ائتلاف وحدتی شکل گرفته تا برای جریان های سیاسی کشور کاری انجام شود و در آینده نیز باید از این  هویت خود صیانت کند برهمین مبنا اگر جذب جریان اصولگرایی و اصلاح طلبی نشود می‌توان به آن امیدوار بود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد کرمانشاه عنوان کرد: این جریان ائتلاف تجربه جدیدی بود که می‌توان به آن امیدوار بود هر چند اشکالاتی به آن وارد است زیرا باتوجه به اینکه کرسی مجلس محدود است باید به افرادی می رسید که احتمال اقبال مردم به سمت آنها بیشتر بود و نفرات برگزیده بر همین مبنا تأیید شدند اگرچه در شهرستان‌ها و سراسر کشور نیروهای انقلابی زیادی دیده شدند که ممکن بود برای مردم شناخته شده نباشند.

حجت الاسلام جلیلی گفت: شورای ائتلاف جریان جدیدی است که اشکالاتی بر آن وارد است اما باید سعی شود نیروهای دغدغه مند و انقلابی که مبانی انقلاب را قبول دارند  جذب سیاسی کاری نشوند و بتوانند مبانی انقلاب را بازخوانی کنند، آسیب‌شناسی کنند و عیوب ائتلاف را مرتفع کنند.

وی افزود: شورای ائتلاف شروع خوبی است تا نیروهای انقلاب دور هم جمع شوند و به مصادره آن به نام جریان خاصی اعتقاد ندارم، از سوی دیگر مردم به این جریانات اعتقادی ندارند بلکه نیروهای انقلابی باید مدیریت انقلابی و برخورد انقلابی داشته باشند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد کرمانشاه گفت: البته از مجلس جدید مطالباتی وجود دارد زیرا مقام معظم رهبری نقدی جدی به مجلس داشتند از جمله اینکه در شرایط جنگ اقتصادی بزرگی هستیم اما مجلس هیچ قانون جنگی مصوب نکرده این یکی از نقدهای وارده به مجلس اخیر بود همچنین در کشور یک بخش مدیریت اجرایی و یک بخش قانونگذاری وجود دارد که مجلس باید خلأهای قانونی را پر کند و نظارت جدی بر دولت داشته باشد و از دولت مطالبه گری کند.

حجت الاسلام جلیلی بیان کرد: اگر نیروهای شورای ائتلاف به آرمانها و وعده های خود وفادار بمانند مردم به نیروهای انقلابی در دوره های بعدی اقبال خواهند داشت، اما اگر به سمت منافع و حزب گرایی و سیاسی‌کاری بروند عاقبت همان اتفاق که در مجلس دهم و نهم رخ داد اتفاق می افتد.

وی افزود: مجلس دهم نیز کاملاً همسو با دولت و جذب دولت شده بود و قانونگذاری متقنی نداشت در نتیجه مردم در این دوره جدید انتخابات دست رد به سینه آنها زد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد کرمانشاه گفت: مهم‌ترین شاخص‌های اعضای شورای ائتلاف التزام به شعارهای انقلاب است زیرا در چهل سالگی دوم انقلاب قرار داریم و رهبر معظم انقلاب از بیانیه گام دوم رونمایی کردند، برهمین مبنا یکی از مهمترین شاخصه های اعضای شورای ائتلاف پایبندی به شعارهای انقلاب و آرمان‌های انقلاب از جمله استکبارستیزی، توجه به اقتصاد مقاومتی و دشمن شناسی است.

وی عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین اصول در اقتصاد مقاومتی بومی سازی و توجه به ظرفیت های داخلی از جمله تولید است با این حال طی چند سال اخیر تولید نه تنها رونق نداشته بلکه کود هم یافته و شاهد تعطیلی کارخانجات و بنگاه های اقتصادی متعددی بودیم.

حجت الاسلام جلیلی خاطرنشان کرد: نیروهای انقلابی تجربه های مدیریتی و کارهای جهادی زیادی انجام دادند برهمین مبنا مورد اعتماد مردم قرار گرفتند بنابراین باید به شعارها و آرمانهای انقلاب وفادار بمانند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد کرمانشاه گفت: در حالی که دشمن سردار رشید ما را به شهادت رساند بعضی از سیاسیون بحث مذاکره با آمریکا را مطرح می‌کنند در حالی که این با نگاه انقلابی تناقض دارد بنابراین اعضای پذیرفته شده در شورای ائتلاف باید به شعارها وفادار بمانند.

وی در مورد عدم اقبال مردم به اصلاح طلبان هم افزود: البته اصلاح طلبان اشتباهات عمده‌ای داشتند و به ویژه در جریان فتنه ۸۸ که نتیجه انتخابات را نپذیرفتند، از دولت تدبیر و امید هم حمایت کردند، همچنین مشکلات معیشتی را برای مردم رقم زدند و در مجلس های قبلی نیز منشا مشکلاتی شدند. 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها