کد مطلب: 392887
دوشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۵ - ۲۱:۳۳

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اسلام آبادغرب:

هیچ موردی از ابتلا به بیماری کرونا در اسلام آبادغرب مشاهده نشده است/بهترین راه درمان پیشگیری است

مرصادنیوز: رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اسلام آبادغرب گفت: هیچ موردی از ابتلا به بیماری کرونا در اسلام آبادغرب مشاهده نشده است.

محمدرضا نادری رئیس شبکه بهداشت شهرستان اسلام آبادغرب در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،   در خصوص بیماری کرونا در شهرستان با بیان اینکه؛ بهترین راه درمان پیشگیری است، گفت: هیچ موردی از ابتلا به بیماری کرونا در اسلام آبادغرب مشاهده نشده است.

وی اظهار کرد: از ۱۰۰ درصد موارد بیماری کرونا ۸۰ درصد بدون علائم بوده و خود به خود خوب می شود و ۲۰ درصد امکان دارد نیاز به بیمارستان داشته باشد که ۱۸ درصد از ۲۰ درصد هم با مراقبت های بیمارستان خوب می شود و فقط دو درصد باقیمانده خطر مرگ و میر خواهد داشت.

دکتر نادری گفت: از ۲۰ درصدی که نیاز به بستری دارند کسانی هستند که بیماری های قلبی، ریوی، کبدی و دیابت دارند یا سالمندان که بدن ضعیفی دارند یا کسانی که شیمی درمانی کرده اند در معرض خطر هستند و نیاز به پیشگیری و مراقبت بیشتری دارند.

وی بیان داشت: کرونا در هر فرد دو روز تا دو هفته طول می کشد که علائم خود را نشان دهد و خطری که دارد در همان روزهای اول قابل انتشار و پخش می باشد.

نادری علائم بیماری کرونا را سرفه، تب و آبریزش بینی ذکر کرد و گفت: باید فاصله یک متری رعایت شود از دست دادن پرهیز کنید، دست ها را با آب و صابون مرتب بشویید و فردی که بیمار است باید عواملی را رعایت کند که بیماری اش کنترل شود.

نادری تصریح کرد: ماسک جراحی برای بیماران و همراه بیمار کرونا در منزل و بیمارستان می باشد و ماسک های تخصصی برای کارهای تخصصی مثال نمونه گیری و ترشحات استفاده می شود و برای جامعه پزشکان و متخصصان در بیمارستان هاست و بیمارانی که در بیمارستان هستند تا بیماری را پخش نکنند. در اسلام آباد غرب هنوز موردی مشاهده نشده و نیازی به زدن ماسک نیست.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اسلام آبادغرب با توجه به تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها بیان داشت: مردم در جاهای شلوغ حضور نداشته باشند از تماس سطوح مانند دستگیره‌های در بانکها و ادارات مغازه‌ها درب ماشین ها بپرهیزند و فردی که ناقل است باید در منزل استراحت کند.

دکتر نادری ابراز داشت: انتقال ویروس از سه طریق است  از طریق هوا یا ترشحات تنفسی در فضا وتماس سطوح می باشد که ترشحات هوا در فضا زودتر پخش می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: طبق آمار به دست آمده فرزندان زیر ۱۴ سال در مورد بیماری کرونا مرگ و میر نداشته است و بیماری بیشتر از طریق چشم ، دست و بینی منتقل می شود، 80 درصد مردم به طور خفیف ممکن است به این بیماری مبتلا شوند و اطلاعی نداشته باشند لذا فرد ناقل باید از غذاهای محلی، میوه‌جات و مایعات مصرف کنند و در منزل و در اتاق خود زدن‌ماسک نیز برای بیمار و همراه بیمار توصیه می شود.

نادری گفت : ما از یک ماه پیش اعلام به توصیه های پیشگیری در سطح شهر را به مردم داشته ایم  بیمارانی که وضعیت حاد تنفسی دارند و بستری می‌شوند مراقبت ویژه ای لازم  دارند.
 

 
 
 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رئیس سازمان صمت کرمانشاه مطرح کرد

پروژه های نیمه تمام راهکار جهش تولید در کرمانشاه

مرصادنیوز: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: نگاه ویژه‌ای به اتمام پروژه‌های نیمه تمام بیش از ۶۰ درصد پیشرفت در سال جهش تولید داریم.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی کرمانشاه اعلام کرد:

کاهش ۵۰ درصدی مصرف بنزین در کرمانشاه

پربازدیدها