کد مطلب: 393054
جمعه ۱۳۹۸/۱۲/۹ - ۱۲:۲۵

آغاز آموزش تلویزیونی دانش‌آموزان از فردا + جدول زمانی

مرصادنیوز: معاون وزارت آموزش وپرورش از آغاز آموزش تلویزیونی دانش‌آموزان از طریق شبکه آموزش از روز شنبه ۱۰ اسفند در ۹ بازه زمانی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از خبرگزاری تسنیم، علیرضا کمرئی درباره آموزش دانش‌آموزان در همه دوره‌ها  از جمله متوسطه  اول و دوم از طریق شبکه آموزش گفت: مجموع دروس رشته‌های تجربی، انسانی، ریاضی و علوم و معارف در شاخه نظری 182 عنوان یا ماده درسی است که در متوسطه اول 36 عنوان و در کاردانش و فنی حرفه‌ای بیش از 203 رشته است بنابراین امکان آموزش تمام آنها از طریق صدا‌وسیما وجود ندارد.

9 بار آموزش روزانه دانش‌آموزان از تلویزیون 

وی افزود: برای آموزش دروس دوره‌های تحصیلی مختلف با شبکه آموزش گفتگو کردیم و قرار شد فعلا 9 فرصت آموزش در هر روز و در هفته 63 موعد زمانی را در اختیار ما قرار دهند براین اساس در دوره متوسطه اول و دوم بر دروس پایه که نیاز بیشتری به آموزش و یادگیری به واسطه معلم  دارد می پردازیم و بخشی از وقت را هم به پایه دوازدهم به جهت آنکه دانش‌آموزان امتحانات نهایی دارند، اختصاص می دهیم.

آموزش مجازی در کنار آموزش از طریق صدا وسیما

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به محدودیت‌ زمانی در آموزش دروس از طریق صدا و سیما روش‌های دیگر همچون آموزش در بستر الکترونیک، آموزش در فضای مجازی زیر نظر خانواده و با همراهی معلمان، ارسال بسته‌های آموزشی و روش‌های دیگر نیز مدنظر قرار گرفته است که بخش مهمی از آن بصورت غیر متمرکز از طریق استانها و مناطق قابل انجام است.

وی متذکر شد که با تهیه منابع آموزشی بیشتر  و آماده سازی محتوای آموزشی در صورت ادامه تعطیلات، استان‌ها و مناطق برای کمک به دانش‌آموزان به روش‌های ممکن، موقعیت‌های یادگیری را در دسترس دانش آموزان قرار خواهند داد.

آیا بخشی از کتاب‌های درسی حذف می‌شود؟

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش درباره احتمال حذف بخشی از کتاب‌های درسی یا ادامه سال تحصیلی و استفاده از فرصت خرداد برای آموزش دانش‌آموزان گفت: در صورت طولانی شدن تعطیلات چند سناریو قابل تصور است که حذف درس در صورت اضطرار و با تصویب مراجع مربوطه در یکی از این سناریوها، دور از ذهن نخواهد بود، البته ممکن است به دلیل تاثیر بخش حذف شده در یادگیری دانش‌آموز، یادگیری و مرور این مباحث در میان پایه‌ها به سال بعد موکول شود  مثلا معلمان یک یا دو هفته سال تحصیلی جدید را به آموزش مطالب باقی مانده اختصاص دهند.

کمرئی بیان کرد: اگر بخواهیم از فرصت خرداد برای جبران بخشی از آموزش استفاده کنیم و امتحانات به تیرماه موکول شود به مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش نیاز خواهیم داشت که این پیش بینی ها به شرایط آینده بستگی دارد.

به گزارش تسنیم، طبق اعلام مدیر شبکه آموزش و معاونان آموزش و‌پرورش، آموزش دروس دانش‌آموزان دوره ابتدایی، متوسطه اول و دوم از روز شنبه 10 اسفند از طریق شبکه آموزش ارائه خواهد شد.

جدول آموزش روز شنبه نیز بدین شرح است:

شنبه 10 اسفند 98
8.00 ریاضی هفتم متوسطه اول
8.30 ریاضی هشتم متوسطه اول

10.30 فارسی اول ابتدایی
10.50 علوم سوم ابتدایی
11.10  فارسی پنجم ابتدایی

11.30 شیمی 3 (پایه 12 متوسطه)
 15.00 عربی 2 (پایه 11 علوم انسانی)
15.30 عربی 3 (پایه 12 علوم انسانی)

16.00 درس اخلاق حرفه‌ای (هنرستان‌های فنی حرفه‌ای وکاردانش)
16.25 کارگاه نو آوری و کار آفرینی(پایه 11 هنرستان‌های فنی حرفه‌ای و کار دانش)

برای روزهای دیگر هفته پس از تهیه لیست نهایی درس و دبیر متعاقبا اعلام می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رئیس سازمان صمت کرمانشاه مطرح کرد

پروژه های نیمه تمام راهکار جهش تولید در کرمانشاه

مرصادنیوز: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: نگاه ویژه‌ای به اتمام پروژه‌های نیمه تمام بیش از ۶۰ درصد پیشرفت در سال جهش تولید داریم.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی کرمانشاه اعلام کرد:

کاهش ۵۰ درصدی مصرف بنزین در کرمانشاه

پربازدیدها