کد مطلب: 394664
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱/۱۳ - ۲۰:۳۰

⁣اتاق فرد مبتلا به کرونا چه شرایطی باید داشته باشد؟

مرصادنیوز: با توجه به ویروسی بودن بیماری کرونا افراد مبتلا به این بیماری بای د در اتاقی جداگانه طی شرایطی خاص قرنطینه شوند تا بهبودی نهایی حاصل شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از مشرق نیوز به دلیل آنکه کرونا  از خانواده بیماری‌های ویروسی است همواره استراحت و قرنطینه خانگی یکی از روش‌های طی کردن دوره این نوع بیماری‌ها محسوب می‌شود؛ اما با توجه به خاص بودن ویروس کرونا در مقایسه با دیگر ویروس‌های این‌خانواده باید به نکات مهمی در قرنطینه خانگی توجه کرد.

علائم کرونا در مراحل اولیه اغلب به صورت سرفه و گلودرد مشاهده می‌شود که در ادامه ممکن است فرد مبتلا تب هم داشته باشد بنابراین بهتر است در این دوره اپیدمی در منزل بماند و استراحت کند تا بهبود یابد.

در ادامه باید گفت که کرونا می‌تواند خفیف، متوسط و شدید باشد؛ فرم خفیف بودن این بیماری را پزشک تشخیص داده و در صورت تشخیص خفیف بودن کرونا و با نظر پزشک، فرد مبتلا به کرونا در خانه استراحت می‌کند.

باید به این نکته توجه داشت که بیمار مبتلا به کرونا در خانه، اتاق مجزا داشته باشد که این اتاق باید شرایط خاصی مانند موارد زیر را دارا باشد:

در اولین مرحله باید بدانیم اتاق مورد نظر حتماً تهویه مناسب داشته و پنجره‌ای به بیرون داشته باشد تا هوای داخل اتاق به طور مرتب عوض شود.

طبق توصیه‌های متعدد متخصصان عفونی با توجه به ماندگاری ویروس کرونا بر سطوح مختلف، اگر فرد مبتلا به کرونا نیاز به سرویس‌های بهداشتی و حمام داشت، باید برای خارج شدن از اتاق خود ماسک معمولی بزند و از تماس با وسایل منزل تا حد امکان خود داری کند همچنین متخصصان توصیه می‌کنند بعد از حمام و سرویس بهداشتی این مکان‌ها حتما ضدعفونی شوند.

⁣فردی که از بیمار مراقبت می‌کند باید از ماسک استفاده کند تا خود او مبتلا به ویروس کرونا نشود همچنین در ارتباط با بیمار باید و غذای او را در اتاق مورد نظر تحویل دهد تا مصرف کند و به طور تدریجی علائم این بیماری برطرف شود.

باید به این نکته توجه داشت علی رغم اینکه این ویروس قدرت شیوع زیادی دارد، بسیاری از افرادی که به آن مبتلا می‌شوند، بهبود می‌یابند؛ بنابراین از افزایش نگرانی و استرس خودداری کنید.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

مرصاد بررسی می‌کند

حیاط خلوت‌های تولید رانت در مرز پرویزخان کجاست؟!

مرصادنیوز: برخی از زیرساخت‌ها و واحدهای مستقر در مرز پرویزخان ظاهرا به حیاط خلوت تولید رانت و قدرت تبدیل و موجب اعتراضات مرزنشینان محروم از فرصت‌های این مرز شده است.

پربازدیدها