سرویس: اجتماعی کد خبر: 396150 11:20 - 1399/02/24

روسیاهی که برای مدعیان گردش آزاد اطلاعات ماند؛

موج‌سواری «کاسبان کرونا» در رسانه‌های معاند

موج‌سواری «کاسبان کرونا» در رسانه‌های معاند

مرصادنیوز: برخورد دوگانه رسانه‌های معاند و کاسبان کرونا با موج‌سواری روی موضوع کرونا باز هم رسوایی دیگری را برای مدعیان گردش آزاد اطلاعات در پی داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، رسانه‌های معاند و دروغ‌پرداز در بحبوحه کرونا هم بیکار ننشسته‌اند و با وارونه‌نمایی واقعیات موجود یا سیاه‌نمایی وضعیت به رسالت خود در انشار اخبار کذب و خلاف واقع از سر ضدیت با نظام جمهوری اسلامی مشغواند.

اما بد نیست اشاره ‌ای داشه باشیم به گوشه‌ای از سیاه‌نمایی‌های این رسانه‌های دروغ پرداز که با به کارگیری تکنیک‌ها و تاکتیک‌های عملیات روانی و پروپاگاندا به نبرد با قلب‌ها و ذهن‌های خانواده‌های ایرانی آمده اند.

القای آرامش و هراس

انتشار عکس‌های زیر با متن آمار مبتلایان کرونا صورت گرفته که اگر آنها را مقایسه کنید مشاهده می‌کنید که عکس‌هایی که در مورد آمار مبتلایان در غرب است با عکس‌هایی که با القای آرامش از دوران قرنطینه و پایبندی غربی‌ها به این موضوع نشان داده می‌شود، اما در مورد ایران کاملا برعکس است و با نشان دادن معابر شلوغ و عدم رعایت قرنطینه خانگی توسط شهروندان ایرانی و القای هراس از شیوع گسترده با این وضعیت می‌شود.

البته این سیاست یک بام و دو هوای این رسانه دروغ‌پرداز چیز تازه ای نیست و همواره در تمام موارد مشابه سعی در القای ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی داشته و دارد.

ا

 

هراس افکنی و مایوس سازی ایرانی‌ها در مقابل پمپاژ امید به غربی‌ها

کاسبی رسانه‌های معاند با ویروس کرونا در جنگ روانی که به راه انداخته اند در جایی دیگر به صورت ایجاد هراس‌افکنی و مایوس سازی مردم ایران مشاهده می‌شود؛ به طور مثال در دو پست زیر از یکی دیگر از این رسانه‌های شایعه‌پراکن می‌بینیم که ضمن جهت دهی به افکار عمومی بذر ناامیدی و یاس را در اذهان مخاطبان خود می‌پاشد و چهره‌ای اسف‌ناک و سیاه از ایران به نمایش می‌گذارد و در مقابل برای آمریکایی‌ها با انتشار اخبار امیدوارکننده به آنها نوید شکست بیماری و پایان آنرا می‌دهد.

 

اا

 

برخورد دوگانه رسانه‌های غربی با کاهش محدودیت‌های اجتماعی

یکی دیگر از رسانه‌های معاند دو خبر مشابه از کاهش محدودیت‌های اجتماعی به نقل از مسئولان ایران و آلمان منتشر می‌کند؛ یکی آغاز مراسمات مذهبی در ایران و دیگری شروع مسابقات ورزشی فوتبال در آلمان اما نوع نگاه و برخورد دوگانه‌ای را در پیش می‌گیرد ناشی از ضدیت این رسانه با ایران و مذهب است.

 

اا

 

سیاه‌نمایی از وضعیت ایران

در خبر دیگری از این رسانه دروغ‌پرداز به بررسی تاثیرات کرونا در روابط اجتماعی و کسب و کارها در جهان می‌پردازد اما با تصویری از شهروندان ایرانی و القای تاثیرات بیشتر این روند بر روابط ایرانی‌ها تاکید دارد و یا در پست‌های مشابه سعی در قرار دادن مردم و مسئولان در مقابل یکدیگر دارد.

ا

 

اینجاست که افزایش سواد رسانه‌ای و آگاهی یافتن از تکنیک‌ها و تاکتیک‌های عملیات روانی برای در امان ماندن یا تخفیف آلام جراحات ناشی از حملات و هجمه‌های جنگ روانی بیش از پیش اهمیت می‌یابد.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها