سرویس: اجتماعی کد خبر: 396350 14:47 - 1399/02/30

معاون خدمات مشترکین آبفای کرمانشاه:

انشعاب موقت سه ساله به ساخت‌سازهای غیرمجاز باید تعیین تکلیف شود

انشعاب موقت سه ساله به ساخت‌سازهای غیرمجاز باید تعیین تکلیف شود

مرصادنیوز: معاون خدمات مشترکین آبفای استان کرمانشاه گفت: انشعابهای موقت سه ساله که به ساخت‌سازهای غیرمجاز داده شده است، باید تعیین تکلیف شود.

فرزاد صابری در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، اظهار داشت: بر اساس آئین نامه‌های عملیاتی آب، برق و گاز مالکیت را نمی‌رساند و هر سقف پوشیده از مصالح ساختمانی قابل واگذاری امتیازاتی با قانون ایقاع است.

وی افزود: شرکت آبفا تا زمانی که بتواند آب را تأمین کند طبق قرارداد به مشترکین خدمات رسانی می‌کند اما در صورتی که مشترک معارضی داشته باشد و در صدد پس دادن انشعاب باشد ۵۰ درصد هزینه به نرخ روز عودت داده خواهد شد.

معاون خدمات مشترکین آبفای استان کرمانشاه گفت: تا زمانی که مجوز ساخت از شهرداری دریافت نشده باشد چنین اقدامی انجام نخواهد شد.

وی عنوان کرد: ریاست جمهوری آئین‌نامه‌ای تنظیم کرد که براساس آن انشعابات غیر مجاز تا سه سال به عنوان آب آزاد داده خواهد شد و لیست آن به منظور تعیین تکلیف به شهرداری ارائه می‌شود که در این مدت جز یکی دو مورد در سطح کرمانشاه مورد دیگری نداشتیم.

صابری بیان داشت: مجلس قانونی برای مناطق حاشیه شهرها مصوب کرد که اگر مجوز ساخت نداشته باشند و فعلاً در کمیسیون ماده ۱۰۰ رأی آنها صادر نشده باشد به آنها تا سه سال به طور موقت آب داده شود و سپس نامه مربوطه به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها ارسال خواهد شد و آنها مکلف هستند تا سه سال نسبت به تعیین تکلیف و درنهایت تخریب یا صدور مجوز اقدام کنند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها