کد مطلب: 396434
جمعه ۱۳۹۹/۳/۲ - ۱۱:۴۹

ماموستا قادری مطرح کرد

لزوم بیداری مسلمانان در مقابله با طرح معامله قرن آمریکا

مرصادنیوز: امام جمعه پاوه گفت: اگر مسلمانان در برابر طرح معامله قرن بیدار نباشند در آینده چیزی به نام فلسطین نخواهیم داشت.

ماموستا قادری در گفتگو با خبرنگار که اطلاع رسانی مرصاد ، اظهار داشت: ۲۵ اردیبهشت هرساله در جمهوری اسلامی مصادف با سالروز اشغال فلسطین است و ما هم این اشغال و ظلم  را محکوم می کنیم.

وی افزود: با ملاحظه تاریخ خونین فلسطین به این نتیجه می رسیم در گذشته یهودیان هیچ مکان و محلی نداشته اند و در اثر ظلم و خود پسندی که در میان آنها بوده هیچ قوم و ملتی آنها را به خود نگرفته و حاضر به قبول شان نشد.

ماموستا قادری بیان کرد: تاریخ مانند یک معلم به ما می گوید در قرن ۱۲ میلادی حدود سالهای ۱۱۷۰ در اراضی فلسطین فقط ۸ نفر یهودی زندگی کرده اند اما امروز رژیم صهیونیستی صاحب اراضی فلسطین شده است و فلسطین ها اجنبی و بیگانه شده اند.

وی عنوان کرد: جمعیت یهودیان در فلسطین تا بعد از جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۵ به ۱۰۰ هزار نفر نرسیده بلکه بنا به گفته استعمار انگلیس به عنوان حاکم بر منطقه حدود ۸۵ هزار نفر بوده است .

امام جمعه پاوه ادامه داد: یهودیان در دنیا پراکنده بودند تا جمعی از آنها دور هم جمع شدند و انجمنی به اسم صهیون که نام کوهی در فلسطین است تشکیل دادند و این انجمن با همکاری قدرتهای آن عصر توانست با اطراف دنیا تماس بگیرند و خود را برای یک مسئله مهم آماده کردند .

ماموستا قادری گفت: استعمار انگلیس که روزی بر سرزمین فلسطین مسلط بود به فکر تشکیل حکومت برای یهودیان افتاد و با همکاری دوستان یهودی خود و دوستان انگلیس به تشکیل یک حکومت در قلب اسلام و مسلمین اقدام کردند.

وی تصریح کرد: با تشکیل یک دولت غاصب صهیونیستی در قلب اراضی مسلمین و در کنار بیت المقدس و لاجرم با سکوت مسلمین ِ مردم شریف فلسطین دچار ظلم و توطئه و کشتار شدند .

امام جمعه پاوه ادامه داد: این جنایتکاران بیانیه ای خونین به نام بالفور صادر کردند که به رژیم صهیونیستی رسمیت دادند و ما امروز شاهد هستیم بیش از پنج میلیون فلسطینی در خارج از این منطقه زندگی می کنند .

ماموستا قادری خاطر نشان کرد: پس از صدور بیانیه و در طول این مدت مردم فلسطین و مسلمین جهان به فکر فلسطین بوده اند اما به خاطر تفرقه در بین مسلمانان نتوانستند کاری برای استقلال فلسطین انجام دهند.

وی با بیان اینکه بدترین طرحی که در سال گذشته هم شاهد بودیم طرح آمریکا و معامله قرن بنا به توصیه صهیونیست ها انجام گرفت، گفت: با این طرح جدید چنانچه مسلمانان بیدار نباشیم در آینده چیزی به نام فلسطین نخواهیم داشت و طبق این طرح هم قدس پایتخت صهیونیست ها خواهد شد.

امام جمعه پاوه گفت: مردم شریف و متدین ایران، روحانیون و علما همواره به فکر فلسطین بوده اند و بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران هم در دورانی که در قم و نجف بودند.

وی افزود: یکی از اصول مهمی که در ذهن امام خمینی(ره ) بود در مرداد ۵۸ در راستای دفاع از مردم فلسطین نامگذاری آخرین جمعه رمضان هر سال بهنام روز قدس بود و در طول ۴۱ سال گذشته مردم ایران به توصیه بنیان گذار جمهوری اسلامی و رهنمودهای مقام معظم رهبری در میادین و خیابان ها حضور یافته و با گفتن القدس لنا انزجار و نفرت خود از صهیونیست ها را اعلام کرده اند.

ماموستا قادری با بیان اینکه مردم ایران همچنان در طول این چهار دهه شعار مرگ بر اسراییل و آمریکا را تعطیل نکرده اند، گفت: امسال هم اگرچه به دلیل مواجهه با ویروس کرونا راهپیمایی نداریم اما با زبان و قلم نفرین خود را روانه اسراییل خواهیم کرد و از قدس و مردم فلسطین هم پشتیبانی می کنیم.

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

کارشناس مسائل بین‌الملل:

اعتراضات آمریکا فراتر از نژادپرستی است

مرصادنیوز: یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: عتراضات آمریکا فراتر از نژادپرستی و اعتراض بع بی عدالتی و ناکارآمدی نظام حاکم است.

پربازدیدها