سرویس: اخبار استان کرمانشاه کد خبر: 396581 ۲۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷

‍ قائم مقام شهردار کرمانشاه:

کمیته تحقیق و بررسی حادثه شهرک فدک به دستور شهردار کرمانشاه تشکیل شد

مرصادنیوز: ‍ قائم مقام شهردار کرمانشاه گفت: کمیته تحقیق و بررسی حادثه شهرک فدک به دستور شهردار کرمانشاه تشکیل شد.

کمیته تحقیق و بررسی حادثه شهرک فدک به دستور شهردار کرمانشاه تشکیل شد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از شهرداری کرمانشاه، یحیی عیدی در خصوص تخریب یک باب ساخت و ساز غیر مجاز وحاشیه های بوجود آمده گفت: در راستای دفاع از احقاق حقوق شهروندی و جلوگیری از ساخت و ساز های غیرمجاز در کاربری های که متعلق به همه شهروندان کرمانشاهی است به درخواست اداره حقوقی شهرداری منطقه ۳ از اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری مبنی بر جلوگیری و تخریب ساخت و ساز غیرمجاز در شهرک فدک نیروهای عملیاتی اداره اجرائیات پس از اخذ مجوزات قانونی به شهر فدک اعزام شدند.

وی با تاکید بر اینکه اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری پس از اخذ مجوزات قانونی با همراهی ضابطین قضایی در جهت جلوگیری از ساخت و ساز و در صورت لزوم اجرای حکم تخریب که در کاربری عمومی (فضایی سبز شهری) حریم رودخانه و از طرفی دیگر محل دکل برق فشار قوی و غیر استاندارد از نظر ساخت، به محل اعزام شدند، گفت: در حین عملیات بررسی با واکنش فرد متوفی و ساکنین مواجه می‌شوند که با ایستادن جلوی دستگاه لودر اداره اجرائیات مانع از تخریب ساخت و ساز غیر مجاز می شود.

bbb

عیدی بیان داشت: پس از انجام عملیات محل مورد نظر و در حین بررسی به جهت ساماندهی و اسکان موقت ساکنین، فرد متوفی در حال انتقال به محل مناسب دچار ایست قلبی می شود که تلاش پرسنل خانم اداره اجرائیات و تیم پزشکی برای احیای وی بی نتیجه بوده و متاسفانه فرد مورد نظر فوت می‌شود.

قائم مقام شهردار کرمانشاه اظهار داشت: طبق اعلام نظر سازمان پزشکی قانونی و تایید دادستان کرمانشاه هیچ گونه آثار ضرب و شتم روی پیکر متوفی مشاهده نشده است و پرسنل شهرداری کرمانشاه خود را در این موضوع مبری می دانند.

وی با اشاره به وظیفه ذاتی شهرداری ها در کشور طبق تبصره ماده صد قانون شهرداری ها که موظف به ساماندهی معابر، جلو گیری از ساخت و ساز های غیر مجاز و مدیریت فضای عمومی شهری هستند از شهروندان خواست به قوانین ساخت و سازها در شهر توجه داشته باشند و هر گونه ساخت و ساز ساختمان های خود را پس از اخذ مجوز های قانونی از شهرداری به انجام رسانند.

معاون شهردار کرمانشاه گفت: نظر به اینکه فرد متوفی از شهروندان کرمانشاهی بوده است، مجموع مدیریت شهری و شهردار کرمانشاه متأثر از واقعه شدند و ضمن ابراز همدردی با خانواده متوفی، با تصمیم شهردار کرمانشاه در راستای ارزیابی حادثه، کمیته تحقیق و بررسی تشکیل شده است که زوایای کامل این حادثه مشخص و بررسی شود.

گفتنی است، عصر امروز با حضور جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه و مدیران شهرداری ضمن ابراز همدردی و عرض تسلیت از خانواده وی دلجویی به عمل آمد.

vvvv

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها