سرویس: اخبار استان کرمانشاه کد خبر: 396789 ۱۵:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴

فرماندار اسلام آبادغرب مطرح کرد:

مردم هشدار های ستاد مقابله با کرونا را جدی بگیرند

مرصادنیوز: فرماندار اسلام آبادغرب گفت: با توجه به اینکه آمار مبتلایان به ویروس کرونا در اسلام آبادغرب به 179 نفر رسیده مردم باید هشدار های ستاد مقابله با کرونا را جدی بگیرند.

مردم هشدار های ستاد مقابله با کرونا را جدی بگیرند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، جهانبخش حیدری در بیستمین جلسه ستاد کرونا شهرستان اسلام آباد غرب حفظ سلامتی مردم را از اولویت های اصلی ستاد کرونا دانست و اظهار داشت: اصناف و بازاریان باید در اجرا و رعایت پروتکل های بهداشتی مربوط به صنوف گوناگون دقت نظر داشته باشند وبا بهره گیری ازنفوذ کلام خود به عنوان سرمایه اعتماد ساز، بسترهای لازم را برای عملی ساختن طرح های بر گرفته از فاصله گذاری فیزیکی به وسیله مردم در انجام مراسمات مختلف استفاده کنند.

وی بر استفاده از جملات هشدار دهنده در قالب پیام های کوتاه و در عین حال رسا توسط تمامی ادارات و ارگانها و مغازه داران و اصناف اشاره  و خاطر نشان کرد: رسیدن به وضعیت عادی تا زمان وجود ویروس کرونا امکان پذیر نیست  و زمانی میتوانیم امیدوارم باشیم که هشدارها را جدی بگیریم و به آن اهتمام ویژه داشته باشیم ، در غیر این صورت وضعیت قرمز و بازگشت به اعمال محدویتها درانتظار ما است.

 حیدری از برگزاری منظم جلسات ستاد کرونا، استفاده از ظرفیت معتمدین، شوراها، دهیاران و موسسات مردم نهاد و اقشار مختلف جامعه خبر داد و گفت: باید از ظرفیت این عزیزان برای جلوگیری از مراسمات تشیع و تشکیل مجالس ترحیم که یکی از کانونهای پرخطر محسوب می شود، استفاده کنیم که در این زمینه جلساتی هم با موسسات مردم نهاد برگزار شده است.

 وی همچنین بر رعایت پروتکل های بهداشتی در اماکن ورزشی تاکید کرد و از اداره ورزش و جوانان شهرستان خواست که پیگیری های لازم را در نظارت بر حسن اجرای مصوبات مربوطه در دستور کار قرار داد.

 حیدری بر اعمال محدودیت در آرامستانها تاکید و بیان کرد: چاپخانه ها از هرگونه چاپ اعلامیه برای مراسم ختم بدون هماهنگی با مدیریت باغ رضوان و دیگر آرامستانها خودداری کنند و در این زمینه شهرداری و دبیرخانه ستاد کرونا هماهنگی لازم را با مسئولین چاپخانه ها به عمل آورند.

 وی افزود: رسانه های شهرستان اسلام آبادغرب چگونه زیستن با ویروس کرونا را با نگاه عملی به رعایت  و اجرای شیوه نامه های بهداشتی به صورت فراگیر بیش از‌ پیش به مردم آموزش دهند.

 در این جلسه بر پیگیری و نظارت بیشتر بر خبازیها، جایگاههای سوخت، دفاتر پیشخوان، مراکز تعویض پلاک، دفاتر ثبت ازدواج، فروشگاههای بزرگ و سایر اماکن پر جمعیت مبنی بر رعایت اصول بهداشتی توسط یک تیم نظارتی به صورت مستمر تاکید شد‌ و با واحدهای متخلف برخورد قانونی به عمل می آید.

 گفتنی است در ۲۴ساعت گذشته با افزایش ۱۸ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا، آمار مبتلایان به این ویروس در شهرستان به ۱۷۹مورد رسید که هشداری جدی نسبت به رعایت موازین بهداشتی و پروتکل های بهداشتی است.

 

 

 
 
 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها