سرویس: اخبار استان کرمانشاه کد خبر: 397813 ۰۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۰

معاون محیط زیست کرمانشاه:

ورود فاضلاب کرمانشاه به قره‌سو یک بحران جدی است

مرصاد نیوز: معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه ورود فاضلاب این شهر را به قره‌سو یک بحران جدی دانست.

ورود فاضلاب کرمانشاه به قره‌سو یک بحران جدی است

 آذر ولی‌زاده در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد اظهار داشت: با توجه به حجم فاضلاب ورودی به قره سو و اینکه تصفیه‌خانه کرمانشاه نمی‌تواند تمام فاضلاب شهر کرمانشاه را تسویه کند این شرایط بحران تلقی می‌شود.

وی افزود: در همین راستا با سازمان حفاظت محیط زیست کشور رایزنی‌هایی انجام شده و از قبل نیز با وزارت نیرو مکاتبه شده تا مدول دوم و سوم پروژه تصفیه خانه شهر کرمانشاه راه اندازی شود که متأسفانه کمبود اعتبارات مزید بر علت شده است.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه تصریح کرد: بر همین مبنا از ریاست سازمان حفاظت محیط زیست درخواست شده این موضوع را در هیئت دولت در دستور کار قرار دهند تا اعتبارات لازم به وزارت نیرو اختصاص یابد و بحران مذکور حل شود.

ولی‌زاده خاطرنشان کرد: از سوی سازمان حفاظت محیط محیط زیست کشور قول‌های مساعدی برای پیگیری موضوع مذکور داده شده است.

این مسئول عنوان کرد: پس از اخطار به شرکت آبفای استان کرمانشاه مدیرعامل جدید اعتبار لازم برای اجرای این پروژه را ۲ هزار میلیارد تومان اعلام کرده که بعید می‌دانیم این اعتبار محقق شود بنابراین باید وزارت نیرو در این رابطه تصمیم گیری کند.

وی گفت: به زودی اقدامات سازمان حفاظت محیط زیست که می‌تواند به عنوان آخرین راه انجام دهد اطلاع رسانی می‌شود.

پربازدیدترین ها