سرویس: تازه های سایت کد خبر: 397849 18:53 - 1399/04/21

ترور دوباره حاج قاسم؛ این بار توسط رسانه‌های آزاد! +عکس

مرصاد نیوز: در اینستاگرام پشت سر هم مطالب مربوط به حاج قاسم حذف می شود و علت حذف آن گذاشتن مطالب مربوط به تروریسم است!

ترور دوباره حاج قاسم؛ این بار توسط رسانه‌های آزاد! +عکس

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از مشرق نیوز , از اولین ساعت بامداد ۱۳ دی سال ۹۸ زمانی که خبر به شهادت رساندن سردار حاج قاسم سلیمانی و همراهانش در رسانه ها منتشر شد تقریبا تمام فضاهای مجازی از جمله اینستاگرام، توییتر و تلگرام پا به پای رسانه های مکتوب و تصویری و ... به پوشش اخبار مربوط با این واقعه پرداختند. 

افراد مختلفی در صفحات و کانالهای شخصی و حقوقی خبر شهادت سردار سلیمانی و همراهانش در بغداد را در صدر اخبار خود قرار داده بودند و هرکسی به فراخور احوالی که داشت سعی می کرد از قافله جا نماند. 

تا پیش از شهادت حاج قاسم همه این فضاها، کاربران کم و زیاد و گاه و بی گاه تصویر یا عکسی از این سردار بزرگ اسلام در صفحات خود از جمله در اینستاگرام منتشر کرده بودند و در این انتشارها هیچ گاه با حذف شدن مطلب خود مواجه نشدند. 

اما درست ساعاتی پس از ترور سردار سلیمانی با یک سرچ کوتاه بسیار به چشم می خورد صفحاتی که چه شخصی بودند و چه نه، چه مربوط به افراد مشهور و شناخته شده بودند و چه مربوط به یک فرد عادی، توسط اینستاگرام حذف و بسته شده بودند. برای مثال، رضا رشیدپور با انتشار عکس ترامپ در صفحه خود نوشت: «ایشان به اعتراف خودش فرمان ترور صادر کرده. من فیلمی را منتشر کردم که در آن فقط صدای شهید این ترور وجود داشت که به مردم سلام می‌کرد و خودش را سرباز مردم می‌خواند. برشی بود از برنامه حالا خورشید که در آن با سردار گفتگو کرده بودم. اینستاگرام فیلم مذکور را به‌سرعت از صفحه من پاک کرد. حالا عکس فرمانده ترور را گذاشته‌ام. ببینیم حذف می‌کند؟»

تا پیش از آن محدودیت هایی توسط اینستاگرام برای پست هایی که افراد در صفحات خود منتشر می کردند اعمال شده بود. پست هایی که معمولا با تفکر آمریکایی! اینگونه حس می شد که پیام خشونت به مخاطب القا می کند. اما حالا پشت سر هم مطالب مربوط به حاج قاسم حذف می شد و علت حذف آن گذاشتن مطالب مربوط به تروریسم بود. 

بهانه ای که قرار بود با آن جلوی سیلی از ابراز علاقه و ادای احترام به مردی را بگیرد تا عموم مردم دنیا حاج قاسم را آنگونه که بود و حقیقت داشت نشناسند. باید جلوی نشر حقیقت گرفته می شد تا تبلیغات سو و دروغی که تا پیش از این از سردار اسلام نشان دادند همچنان در پس پرده باقی بماند. 

جالب اینجاست زمانی گذاشتن عکس حاج قاسم در اینستاگرام ممنوع شد که او توسط تروریست ها به شهادت رسید و علت حذف این پیام ها تروریست خواندن مردانی بود که سالهای سال عمر خود را در جهت مبارزه با شقی ترین افراد مانند تکفیری ها و داعشی ها گذرانده بودند. 

اما در همین فضا به هر تعداد می توان از سربازان و سردمداران رژیم اشغالگر اسراییلی مطلب و پست گذاشت و می توان به راحتی از جنایتکارانی حرف زد و عکس گذاشت که سالها دستشان به خون یمنی ها آغشته است. 

حالا قاسم سلیمانی قرار بود در صفحات اینستاگرام هم ترور شود و باز عده ای در همین داخل کشور چشم خود را بر این سانسور فاحش می بندند و دهانش آب می افتد وقتی قرار باشد از آزادی بیان در غرب صحبت کنند. 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها