سرویس: از ديگر رسانه ها کد خبر: 397964 ۱۷:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۴

سخنگوی وزارت بهداشت:

مجموع جانباختگان به ۱۳۲۱۱ نفر رسید / ۲۵ استان در وضعیت هشدار و قرمز

مرصاد نیوز: سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشریح آخرین آمار مبتلایان و بهبودیافتگان کرونا در کشور گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۹ نفر بر اثر کرونا جان باختند.

مجموع جانباختگان به ۱۳۲۱۱ نفر رسید / ۲۵ استان در وضعیت هشدار و قرمز

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از مشرق نیوز , سیما سادات لاری گفت: از دیروز تا امروز ۲۴ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۸۲۰ نفر از آنها بستری شدند.

وی افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۶۲ هزار و ۱۷۳ نفر رسید.

لاری گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۷۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳ هزار و ۲۱۱ نفر رسید.

وی اضافه کرد: خوشبختانه تا کنون ۲۲۵ هزار و ۲۷۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند. البته  ۳۳۸۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

به گفته لاری تا کنون دو میلیون و ۲۳ هزار و ۷۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

بر اساس اعلام وی استانهای آذربایجان های شرقی و غربی، ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، کردستان، کرمانشاه، گلستان، مازندران و هرمزگان در وضعیت قرمز و استانهای تهران، فارس، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، کهگیلویه و بویر احمد، لرستان، همدان، یزد و خراسان شمالی نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

وی بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اصناف تاکید کرد و گفت: تاکنون ۲۸۰ هزار صنف به دلیل عدم رعایت این موارد، تعطیل شده‌اند.

پربازدیدترین ها