سرویس: اخبار استان کرمانشاه کد خبر: 397981 ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵

فرماندار صحنه تاکید کرد

ضرورت نامگذاری معابر با استفاده از المان‌های فرهنگی

مرصاد نیوز: فرماندار صحنه گفت: آنچه در فرآیند نامگذاری معابر حائز اهمیت است، توجه به اِلمان‌ها و نام هایی است که برای شهروندان و افراد هر محله و کوچه، دارای بار مثبت فرهنگی باشد.

ضرورت نامگذاری معابر با استفاده از المان‌های فرهنگی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،علیرضا حیدری در اولین جلسه شورای نظارت بر نامگذاری اماکن صحنه با اشاره به حائز اهمیت دانستن نامگذاری معابر عمومی و اماکن، رعایت دقیق آیین نامه ها و دستورالعمل های اجرایی ذیربط را از سوی دستگاه ها و نهادهای متولی ضروری دانست.

 رییس شورای نظارت بر نامگذاری اماکن صحنه اظهارداشت: نامگذاری اماکن، خیابان ها، کوچه ها و معابر و ...  منوط به تایید نهایی در شورای نظارت بر نامگداری اماکن شهرستان است.

وی گفت: نامگذاری اماکن، خیابان ها، کوچه ها و معابر به نام شهدای گرانقدر اقدامی ارزشمند و ماندگار در راستای الگو قراردادن و زنده نگه داشتن یاد و خاطره آن عزیران فداکار است و در نامگذاری ها بر بهره گیری از نام ۳۰۰ شهید گرانقدر شهرستان تاکید کرد. 

گفتنی است، استفاده از نمادهای فرهنگی منطقه و نام مشاهیر در فرآیند نامگذاری های میادین شهری و روستایی و بهره گیری از نظرات و پیشنهادات اقشار مختلف مردم از دیگر مباحثی بود که مورد تاکید فرماندار صحنه قرار گرفت.

 

پربازدیدترین ها