سرویس: تازه های سایت کد خبر: 398478 ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹

بازداشت ۹۳۶ حاجی در عربستان سعودی

مرصاد نیوز: نیروهای امنیتی عربستان روز چهارشنبه همزمان با آغاز مناسک حج، ۹۳۶ نفر از حجاج را به دلیل مخالفت با دستورات مربوط به ورود بدون مجوز به مشاعر مقدسه، بازداشت کردند.

بازداشت ۹۳۶ حاجی در عربستان سعودی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،  به نقل از خبرگزاری تسنیم  سخنگوی فرماندهی امنیت حج عربستان اعلام کرد که نیروهای آن در چارچوب دستورالعمل اعلام شده مربوط به حج امسال، صدها نفر از کسانی را که بدون مجوز وارد مشاعر مقدسه شده بودند، دستگیر کردند.

وی گفت: نیروهای امنیتی عربستان 936 نفر از متخلفان پروتکل های پزشکی و مخالفان با دستورات مربوط به ورود بدون مجوز به مشاعر مقدسه (منا، مزدلفه و عرفات)، بازداشت شدند.

سخنگوی فرماندهی نیروهای تامین امنیت حج خواستار پایبندی همه حجاج به دستورات حج شد و گفت که نیروهای امنیتی عربستان مشاعر مقدسه را تحت تدابیر شدید امنیتی خود قرار دادند.

فرماندهی نیروهای تامین امنیت حج عربستان هفته گذشته در صفحه توئیتر خود اعلام کرده بود که در راستای تدابیر پیشگیرانه شیوع ویروس کرونا، ممنوعیت ورود به مشاعر مقدسه از شنبه 18 جولای آغاز شد و تا 11 آگوست ادامه خواهد داشت.

مسئولان سعودی تاکید کردند، کسانی که این تصمیم را اجرا نکنند، بازداشت و مجازات خواهند شد و جریمه نقدی برای متخلفان از این دستور به مبلغ 10 هزار ریال (2650 دلار) می‌باشد و درصورت تکرار تخلف جریمه دوبرابر خواهد شد.

عربستان پروتکل های بهداشتی برای حجاج را در حالی آغاز کرده که موسم حج امسال فقط با شرکت محدود شهروندان عربستانی و بدون حضور حجاج کشورهای دیگر برگزار می‌شود.

در پی شیوع ویروس کرونا ، عربستان امسال برای نخستین بار اجازه نداده تا حجاج از خارج از این کشور به حج وارد شوند و فقط به ساکنان خود اجازه داده، حج امسال را برگزار کنند.  

مناسک حج روز چهارشنبه (هشتم ذی الحجه) تحت تدابیر شدید بهداشتی و با تعداد محدود حجاج و حضور کمتر از 10 هزار نفر از زائران بیت الله الحرام آغاز شد.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها