سرویس: ورزشی کد خبر: 398626 ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴

ورزشکاران، مردم را به مشارکت در طرح کمک مومنانه دعوت کردند؛

دستِ خیرِ قهرمانان برای کمک به نیازمندان/ اقتدای دیار پهلوانان به مولا علی(ع)

مرصادنیوز: قهرمانان و پهلوانان کرمانشاهی با شرکت در طرح کمک مومنانه از مردم هم برای مشارکت در این امر خداپسندانه دعوت کردند.

دستِ خیرِ قهرمانان برای کمک به نیازمندان/ اقتدای دیار پهلوانان به مولا علی(ع)

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،  اینجا به دیار پهلوانان معروف است و مردمانش مرام علی(ع) را الگو و سرمشق زندگی‌هایشان قرار داده‌اند؛ آنها با اقتدا به مولایشان همواره دستگیر ضعفا بوده‌اند.

مردمانی که در روزهای سخت به یاری همدیگر می‌شتابند و در کارهای خیر از همدیگر سبقت می‌گیرند؛ سخاوتشان زبانزد خاص و عام است و دستِ خیرشان همیشه بر سر محرومان بوده است.

کرمانشاهی‌ها در روزهایی که شیوع بیماری کرونا بسیاری از مشاغل را به تعطیلی کشاند و از لحاظ اقتصادی به چالش جدی کشید با لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری با راه‌اندازی پویش کمک مومنانه به یاری آسیب‌دیدگان شتافتند.

در این میان ورزشکاران و اسطوره‌های قهرمانی این دیار هم با پیوستن به این پویش در این کار خیر پیش‌قدم شده‌اند و از مردم هم دعوت کردند تا در این طرح دستگیر هم‌نوعان آسیب‌دیده از این شرایط باشند.

اسطوره کشتی ایران: ورزشکاران با اقتدا به مولا علی(ع) کمک‌حال مستضعفان باشند

محمدحسین محبی، اسطوره پهلوانی کشتی ایران در گفتگو با خبرنگار مرصاد طرح کمک مومنانه را اقدامی خداپسندانه دانست و اظهار داشت: شایسته است همه افرادی که وسع مالی دارند در طرح کمک مومنانه شرکت کنند.

وی افزود: در این میان ورزشکاران جدا از مردم نیستند و خوشبختانه کمکهای خوبی را اهدا کرده اند.

رئیس هیئت کشتی استان کرمانشاه گفت: هیئت کشتی نیز در این زمینه همواره پیشقدم بوده و به شهرستان‌های تابعه اعلام کرده آنچه در توان دارند در این راستا کمک کنند.

محبی بیان کرد: با توجه به شیوع کرونا طرح کمک مومنانه می تواند آثار و برکات مثبتی برای جامعه به دنبال داشته باشد.

وی عنوان کرد: ورزشکارانی که الگوی خود را حضرت علی(ع ) قرار داده‌اند نیز باید کمک حال مردم مستضعف باشند.

طرح کمک مومنانه برکات بسیاری دارد

ندا شهسواری، ملی پوش تنیس روی میز بانوان در گفتگو با خبرنگار مرصاد با دعوت همگان برای حضور در طرح کمک مومنانه اظهار داشت: این طرح اقدامی بسیار شایسته و مفید به حال نیازمندان جامعه است.

وی افزود: طرح کمک مومنانه با توجه به شیوع ویروس کرونا و اثرات مخربی که بر روی مشاغل گذاشته بسیار حائز اهمیت است و برکات بسیاری دارد.

این قهرمان کرمانشاهی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی تمام خانواده ها تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته اند و در این میان خانواده‌های اقشار ضعیف تر بیشتر تحت فشار هستند.

شهسواری گفت: مردم باید به فکر همدیگر باشند و با مشارکت در این طرح به یکدیگر کمک کنند. در شرایط فعلی کمک مردم به مردم نتیجه بخش تر است.

ملی پوش تنیس روی میز بانوان تصریح کرد: طی ماه‌های اخیر به همراه خانواده به پویش کمک مومنانه پیوسته ایم.

کمک به هم‌نوع از لحاظ اخلاقی و دینی بسیار سفارش شده است

علی مظاهری، بوکسور طلایی ایران در گفتگو با خبرنگار مرصاد اظهار داشت: از نظر اخلاقی و دینی کمک به همنوع بسیار سفارش شده بر همین مبنا طرح کمک مومنانه نیز مورد تاکید است.

وی افزود: در این شرایط که فشار اقتصادی سنگینی بر دوش مردم قرار دارد این فشار بر روی اقشار ضعیف بیشتر احساس می‌شود و همین ضرورت شرکت در طرح مذکور را بیشتر می کند.

این قهرمان کرمانشاهی خاطرنشان کرد: شایسته است که همه مردم درصدی از درآمد خود را در همین راستا اختصاص دهند.

مظاهری گفت: در این صورت مردم هم برای آبادانی کشور و هم به افراد نیازمند جامعه کمک خواهند کرد تا به سلامت از این موقعیت نیز عبور کنیم.

وی با اشاره به شرکت خود در طرح کمک مومنانه عنوان کرد: در راستای معرفی هرچه بیشتر این طرح به مردم از هیچ کوششی دریغ نخواهم کرد.

بانوی طلایی ووشو در گفت‌وگو با خبرنگار مرصاد ضمن اعلام پیوستن به پویش «کمک مومنانه» اظهار داشت: همدلی و نوع‌دوستی در بین ملت ایران و در تاریخ اسلام سبقه طولانی دارد و رمز پیروزی ما بر تمام مشکلات نیز همین همدلی ها بوده است.

وی فراگیر شدن کرامت و معنویت را از برکات رزمایش کمک مومنانه برشمرد و  بیان داشت: بنده به عنوان عضو کوچکی از جامعه ورزش  از مردم دعوت می‌کنم به پویش کمک مومنانه بپیوندند و برای لبیک به امر ولی مسلمین دست به دست هم بدهند.

بانوی طلایی ووشو با تاکید بر لزوم ترویج این رخداد بزرگ در سطح جامعه، از بانیان این امر تقدیر کرد و گفت: همه ما هم باید به هر شکلی که می توانیم در این پویش شرکت کنیم و حضوری فعال داشته باشیم.

بانوی طلایی ووشو تصریح کرد: در همان ساعات آغازین بیانات مقام معظم رهبری درباره کمک مومنانه به همراه خانواده‌ام به تهیه و توزیع ۱۲۰ بسته معیشتی برای کمک به افراد نیازمند پرداختیم.

بر اساس این گزارش، جامعه ورزشی استان کرمانشاه و دیار پهلوانان همواره در کارهای خیر پیش‌قدم بوده‌اند، این بار هم خوش درخشیدند و برای کمک به هم‌نوعان خود پا پیش گذاشته اند تا با دعوت از مردم منشا خیر باشند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها