سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 398865 ۱۵:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲

‍ فرماندار سرپل ذهاب:

سرپل‌ذهاب دارای ظرفیت مناسبی در حوزه گردشگری است

مرصاد نیوز:فرماندار سرپل ذهاب گفت : سرپل ذهاب دارای ظرفیت و پتانسیل های مناسبی در حوزه گردشگری است که باید با یک برنامه ریزی مناسب در راستای توسعه شهرستان مورد استفاده قرار گیرد.

سرپل‌ذهاب دارای ظرفیت مناسبی در حوزه گردشگری است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، محبت جمالی نیا در حاشیه آغاز کار باستان شناسی اثر تاریخی زیج منیژه روستای انزل  اظهار داشت: سرپلذهاب دارای ظرفیت و پتانسیلهای بسیاری درحوزه بوم گردی ، تاریخی و گردشگری و میراث فرهنگی است که باید با برنامه ریزی درست از این پتانسیلها استفاده و بهره برداری شود .

وی افزود: زیرساختهای لازم و ساماندهی ابنیه و آثار تاریخی و فرهنگی شهرستان برای جذب توریست و گردشگر باید فراهم شود.

فرماندار شهرستان تصریح کرد : رایزنیهای مختلف برای عینیت بخشیدن به موضوعات مربوط به ساماندهی آثار تاریخی برای توسعه و پیشرفت شهرستان انجام گرفته و روند احیا و مرمت و مطالعه بیشتر آثار تاریخی سرپلذهاب با نگاه مثبت مسئولین میراث فرهنگی کشور و استان در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: اثر تاریخی زیج منیژه در روستای انزل بخش قلعه شاهین که با بررسی های اولیه متعلق به اواخر دوره ساسانی و اوایل دوره اسلامی است درحال مطالعه بیشتر و آغاز اقدامات باستانشناسی برای احیا و مرمت باهدف رفاه مردم و جذب بیشتر گردشگران و در نهایت توسعه شهرستان است.

محبت جمالی نیا افزود: سرپلذهاب آثار تاریخی بسیاری دارد و قدیمی ترین اثر سنگ نوشته جهان و هشتمین شهر قدیمی جهان از عناوین این شهر تاریخی است که امیدواریم با برنامه ریزی مناسب و تامین اعتبارات لازم یک مجموعه تاریخی و فرهنگی و گردشگری را برای آیندگان فراهم کنیم .

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها