سرویس: اجتماعی کد خبر: 398934 12:13 - 1399/05/25

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خبر داد

انجام بیش از 2000 مورد بازرسی از داروخانه‌ها و مطب‌های کرمانشاه

انجام بیش از 2000 مورد بازرسی از داروخانه‌ها و مطب‌های کرمانشاه

مرصاد نیوز: معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: تا کنون 2070 مورد بازرسی توسط کارشناسان از داروخانه‌ها و مطب‌های استان به عمل آمده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، ابراهیم شکیبا امروز شنبه در ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونا تعداد مطب های سطح استان کرماشاه را 2100 مورد اعلام کرد و اظهار داشت: تعداد 340 داروخانه نیز در استان داریم که تا کنون 2070 مورد بازرسی توسط کارشناسان مرکز بهداشت در راستای کرونا از این مطب ها و داروخانه ها بعمل آمده است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: بر این اساس یک تیم مشترک از معاونت بهداشت و معاونت درمان استان برای بحث بازدید از داروخانه ها، مطب ها، کلینیک ها و آزمایشگاهها تشکیل شد.

وی خاطر نشان کرد: در اولین بازدید ها در بحث کرونا که از مطب های استان داشتیم بیش از 60 درصد آنها مشکل داشتند اما در حال حاضر این وضعیت بهبود پیدا کرده است و به کمتر از 20 درصد رسیده است.

شکیبا بیان داشت: داروخانه های دارای مشکل از نظر آیتم های رعایت پروتکل ها در ابتدا بیش از 50 درصد بودند که در حال جاضر این داروخانه ها کمتر از 10 درصد هستند.

این مسئول عنوان کرد: اهم مشکلات استفاده از ماسک و شیلد توسط کارکنان داروخانه ها بوده است که در ابتدا این رقم 15 درصد بوده و الان به 5 درصد کاهش پیدا کرده است همچنین عدم استفاده از حائل از 15 درصد به 5 درصد، عدم چیدمان مناسب صندلی ها از 30 درصد به کمتراز 10 درصد، عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی از 30 درصد به کمتر از 10 درصد کاهش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: متاسفانه 80 درصد داروخانه ها فقط یک درب برای ورود وخروج دارد که راهکار ایمنی برای چنین شرایطی طراحی نشده است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطر نشان کرد: این مشکلات در آزمایشگاه ها نیز در ابتدا به شدت وجود داشت که با گذشت زمان شاهد بهبود وضعیت بودیم.

وی از تعطیلی 6 مطب در ایام کرونا به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی خبر داد و بیان داشت: 3 مورد این بیمارستان ها در اسلام آباد غرب و 3 مورد نیز در سرپلذهاب بودند و همچنین تا کنون 80 مورد اخطار تعطیلی برزای مطب ها صادر شده است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت:همچنین تا کنون 3 پزشک به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی به کمیسیون ماده 11 معرفی شده اند که در نهایت کار آنها توسط دادگاه و یا تعزیرات پیگیری خواهد شد.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها